آئودی تایید کرد که نسل بعدی RS6 از پیشرانه هیبریدی برخوردار خواهد شد

نسل فعلی RS6 آوانت تا اواسط دهه بازنشسته خواهد شد و جانشین آن باید در اواخر سال 2025 یا اوایل سال 2026 وارد بازار شود. چرخ هااستفان ریل، رئیس سابق آئودی اسپورت و رئیس فعلی تحقیق و توسعه آئودی، اساساً تأیید کرد که این واگن جدید عملکردی از یک پیشرانه هیبریدی نیرو خواهد گرفت. جزئیات بیشتری مشخص نیست، اگرچه نحوه تکامل RS6 Avant احتمالا بزرگترین دگرگونی این مدل در تاریخ تا کنون است.

وقتی نسل C9 آئودی RS6 آوانت در سال 2026 وارد بازار شود، آخرین واگن سریع این شرکت خواهد بود که دارای موتور احتراقی است. ما نمی دانیم که آیا یک V8 زیر کاپوت وجود خواهد داشت یا خیر، اما استفان ریل گفت چرخ ها جانشین آن صرفاً الکتریکی خواهد بود. مدیر اجرایی وقتی در مورد مدل های آینده صحبت می کرد، به تکامل نسل های قبلی RS6 Avants نگاه کرد.

امسال، آئودی بیستمین سالگرد RS6 آوانت را جشن می گیرد. اخیراً، تیم ما این شانس را داشت که تمام نسل‌های RS6 Avant را کاوش کند و یک روز زیبا را در کوه‌های راکی ​​کانادا با واگن‌های سریع سپری کند. بسیار دشوار است که بگوییم کدام نسل بهترین است – رک و پوست کنده ما همه آنها را دوست داریم – اما Motor1.comبه نظر می رسد که برت ایوانز، ویرایشگر ارشد، برای نسل دوم RS6 با موتور V10 نقطه نرمی دارد. در ویدیوی زیر بیشتر ببینید.

آئودی RS6 آوانت 2004منبع