آئودی یک ابرخودروی 16 سیلندر هرگز ساخته نشده دهه 1930 را احیا کرد


ما عاشق ماشین های کلاسیک عجیب و غریب قدیمی هستیم، اینطور نیست؟ این یکی از آئودی – به طور خاص تر، Auto Union می آید. به‌اصطلاح «Schnellsportwagen» یا «خودروی اسپورت سریع» که در داخل با نام Type 52 شناخته می‌شود، قرار بود نسخه‌ای جاده‌ای از خودروی مسابقه‌ای Type 22 Grand Prix مربوط به دهه 1930 باشد. این خودرو دارای یک موتور 16 سیلندر با بیش از 200 اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت 125 مایل در ساعت بود که آن را به یکی از سریع ترین خودروهای روز تبدیل می کرد.

متأسفانه، این ابرخودروی شگفت انگیز هرگز از مرحله طراحی عبور نکرد. پروژه Auto Union Type 52 در سال 1935 قبل از جنگ جهانی دوم لغو شد. اما آئودی تصمیم گرفت گرد و غبار کتاب های تاریخی خود را پاک کند و این وسیله نقلیه ویژه را برای جشنواره سرعت گودوود 2024 زنده کند.

کانسپت Auto Union Type 52

آئودی

آئودی به Crosthwaite & Gardner – یک شرکت تاریخی تولید اتومبیل های مسابقه – دستور داد تا Auto Union Type 52 را از ابتدا بازسازی کند. با استفاده از طرح‌ها و طرح‌های اولیه، همه چیز از شاسی و پانل‌های بدنه گرفته تا موتور به صورت سفارشی برای این مفهوم بی‌نظیر ساخته شد. این پروژه در اوایل سال 2023 آغاز شد و تکمیل آن بیش از یک سال طول کشید.

در زیر کاپوت – عرشه عقب – یک موتور 16 سیلندر سوپرشارژ وسط نصب شده مشابه موتوری است که در خودروی اصلی استفاده می شد. این نسخه از یک موتور 6.0 لیتری به جای موتور 4.4 لیتری طرح اولیه استفاده می کند. آئودی همچنین قدرت خروجی را از 200 اسب بخار به 512 اسب بخار افزایش داد. البته با گیربکس دستی جفت می شود.

اما برای جا دادن موتور و شاسی جدید زیر آن، آئودی مجبور شد ابعاد را افزایش دهد. تایپ 52 دارای فاصله بین دو محور 130.5 اینچی، به جای فاصله دو محور 118.0 اینچی کمی کوتاهتر است و وزن آن 3196 پوند است. قیمت اصلی ترازو 2866 پوند بود.

کانسپت Auto Union Type 52

آئودی

درهای لولایی عقب را باز کنید و یک طرح سه صندلی در داخل پیدا خواهید کرد، درست مانند مک لارن F1 – فقط 60 سال قبل. و آئودی با صندلی‌های پارچه‌ای قدیمی، روکش‌های چوبی لاک‌شده و سنج‌های برگشتی بزرگ، مطمئن شد که ظاهر داخلی را به‌صورت یکپارچه‌سازی با خود حفظ کرده است.

اما فکر نکنید این یکباره خیره کننده فقط یک ملکه گاراژ است. آئودی در واقع کانسپت Type 52 را در جشنواره سرعت گودوود امسال با برنده رکورد Le Mans تام کریستنسن و Hans-Joachim “Strietzel” پشت فرمان اجرا خواهد کرد. ما نمی توانیم صبر کنیم تا این چیز را در عمل ببینیم.منبع