آرشیو اخبار به‌روزرسانی‌های نیسان، اکنون به سال 1961 بازمی‌گردد


در تلاش برای به نمایش گذاشتن ابتکارات و نوآوری های این برند در طول سال ها، شرکت نیسان موتور، بایگانی اخبار خود را در وب سایت اتاق خبر جهانی خود به روز کرده است. این آرشیو اکنون به سال 1961، یعنی سال تاسیس بخش ارتباطات نیسان باز می گردد.

با این حال، انتظار نداشته باشید که اخبار منتشر شده به صورت دیجیتالی رونویسی شود. با بررسی آرشیو، قدیمی‌ترین آرشیو مربوط به ۲۵ نوامبر ۱۹۶۳ است که سرویس خبری نیسان را اعلام می‌کند. بیانیه های مطبوعاتی در نسخه اصلی تایپ شده – اسکن شده و به صورت آنلاین برای مقاصد دیجیتال ارسال می شود.

خبر مهم دیگری که از این خودروساز منتشر شد، انتشار آن در مورد دهمین نمایشگاه خودروی توکیو بود که در محل نمایشگاه Marumi برگزار شد. نیسان در این نسخه از نمایشگاه 17 خودروی سواری خود مانند داتسون بلوبرد و نیسان سدریک بازطراحی شده به همراه 32 خودروی تجاری خبر داد. انتشار اخبار آرشیو شده نیز کپی های دیجیتالی از عکس های آن زمان بود که می توانید از طریق گالری بالا نگاهی بیندازید.

پرنس 1900 اسپرینت نیز در مجموعه عکس‌های آرشیو شده‌ای که در نمایشگاه خودروی توکیو در آن سال در کانون توجه قرار گرفت، حضور دارد. پرنس 1900 اسپرینت که شبیه نسخه قبلی نیسان Fairlazy Z یا Datsun 240Z که پدر و مادر جدیدترین نیسان Z است، یک خودروی مفهومی است که توسط Scaglione ایتالیا بر اساس سدان Prince Skyline 1500 طراحی و ساخته شده است. هرگز وارد تولید نشد.

نکته قابل توجه، اتاق خبر جهانی نیسان در سال 1999 راه اندازی شد. از آن زمان تنها اخبار منتشر شده پس از راه اندازی وب سایت بایگانی شدند. با این ارتقاء بزرگ، همه نسخه‌های موجود قبل از سال 1999 به صورت نسخه‌های پی‌دی‌اف – کامل با آرم‌ها، نمودارها و جداول داده‌های قدیمی، پست شدند.

فقط نسخه های ژاپنی به سال 1961 برمی گردد. نسخه های انگلیسی دوره 1963 تا 1999 را شامل می شود، از جمله موارد ذکر شده در بالا. و در حالی که عکس های قدیمی در حال حاضر در سایت موجود است، نیسان قصد دارد موارد بیشتری را از مجموعه خود اضافه کند.منبع