آکورا NSX نسل اول سوپرشارژ شده شبیه بهشت ​​در اتوبان است


آکورا (یا هوندا، بسته به بازار) NSX نماد ابرخودروی دهه 1990 است. با 270 اسب بخار (201 کیلووات) و 210 پوند فوت (285 نیوتن متر)، با استانداردهای مدرن خودروهای عملکردی چندان قدرتمند نیست. مورد موجود در این ویدیو با بستن یک سوپرشارژر به موتور 3.0 لیتری V6 این مشکل را حل می کند. القای اجباری خروجی را به 395 اسب بخار (294 کیلووات یا 400 اسب بخار متریک) و 295 پوند فوت (400 نیوتن متر) می رساند. بیایید ببینیم این دستگاه در اتوبان در این ویدیو چه کاری می تواند انجام دهد.

در سرعت های پایین، این NSX به طرز شگفت آوری مطیع به نظر می رسد. صدای کمی از اگزوز به گوش می رسد اما هیچ چیزی حاکی از افزایش قدرت خروجی آن در حدود 125 اسب بخار (93 کیلووات) نیست. با سرعت 37 مایل در ساعت (60 کیلومتر در ساعت)، می توانید صدای ناله سوپرشارژر را بشنوید. با بالا رفتن دورها بلندتر می شود.

به نظر می رسد راننده از راه شتاب گیری این NSX ضربه می زند. او چندین بار سرعتش را کم می کند، فقط برای اینکه بتواند دریچه گاز را سنجاق کند و یک دویدن دیگر انجام دهد.

متأسفانه، ما هرگز نخواهیم دید که NSX به حداکثر سرعت خود می رسد. راننده به سرعت 150 مایل در ساعت (241 کیلومتر در ساعت) می رسد و سپس پیاده می شود. با قضاوت از نحوه شتاب گیری خودرو، خودروی سوپرشارژر می تواند کمی سریعتر حرکت کند.

پایان ویدیو ناگهان می آید. راننده دوربین را حرکت می دهد تا نشانگر سوخت را نشان دهد که باک تقریباً خالی را نشان می دهد.

NSX در حال حاضر برای دومین بازنشستگی خود از بازار آماده می شود. 350 دستگاه از Type S نمونه های نهایی از مدل نسل دوم هستند. آکورا با افزایش توان خروجی به 600 اسب بخار (447 کیلووات) و 492 پوند فوت (667 نیوتن متر) گشتاور، اطمینان حاصل می کند که سوپراسپرت با سرعت بالایی از بین می رود. گیربکس 9 سرعته دوکلاچه 50 درصد سریع تر تعویض می کند و می تواند هنگام تعویض دنده از دنده رد شود.

تایپ S با پکیج سبک وزن شامل ترمزهای کربن سرامیکی، پوشش موتور فیبر کربنی و تزئینات داخلی کربنی موجود است. با این قطعات، وزن خودرو 57.8 پوند (26.2 کیلوگرم) کمتر است.

در سال 2021، جون ایکدا، مدیر اجرایی Acura گفت که نسل سوم NSX وجود خواهد داشت. او به شدت اشاره کرد که قرار است یک خودروی برقی باشد، اما هیچ جزئیات خاصی ارائه نکرد. از آن زمان تاکنون هیچ چیز دیگری در مورد مدل جدید نشنیده ایم.

NSX Type S یکی از بهترین وسایل نقلیه است Motor1.comویراستاران امسال رانندگی کرده اند. این قسمت را ببینید جست و خیز درباره ماشین ها پادکست برای اطلاع از موارد دلخواه دیگر.منبع