ایلان ماسک می گوید کامیون سایبری «به اندازه کافی ضد آب» برای عبور از دریاچه ها و دریاها


ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، روز پنجشنبه در توییتر جزئیات جدیدی را در مورد Cybertruck به اشتراک گذاشت. ماسک در توییتی اعلام کرد که این کامیون به اندازه کافی ضد آب خواهد بود تا به طور خلاصه به عنوان یک قایق عمل کند.

این اولین باری نیست که ماسک در مورد قابلیت های آبی سایبرتراک توییت می کند. در آوریل 2020، ماسک در سایت رسانه های اجتماعی پست کرد که کامیون “برای مدتی شناور خواهد بود.” اما تمایلات آبدوست ماسک حتی به عقب‌تر برمی‌گردد، زمانی که او پست کرد که مدل S همچنین می‌تواند برای «مدت‌های کوتاه» به یک قایق تبدیل شود، اما این چیزی بود که شرکت به هیچ‌کس توصیه نمی‌کرد آن را انجام دهد. با این حال، رانش از چرخش چرخ ایجاد می شود.

ماسک اکنون می گوید که Cybertruck می تواند از رودخانه ها، دریاچه ها و دریاهایی که خیلی متلاطم نیستند عبور کند. با این حال، مشخص نیست که چگونه عبور از چیزی به اندازه یک دریا با قسمت اول توییت انجام می شود. “به اندازه کافی ضد آب” و “خدمت مختصر” کلماتی نیستند که اغلب با کشتی های قابل دریا مرتبط هستند. ماسک این توییت را با توییت دیگری دنبال کرد و اظهار داشت که Cybertruck به این قابلیت نیاز دارد تا بتواند از کانال به جزیره پادر جنوبی در تگزاس عبور کند.

تسلا Cybertruck را در نوامبر 2019 معرفی کرد و جهان را با کامیون مثلثی شکل با لبه‌های تیز و شیشه‌ای که در حین رونمایی شکسته شد، معرفی کرد. این خودروساز نسخه به روز شده کامیون را در اوایل سال جاری عرضه کرد که تغییرات و بهبودهای متعددی را نشان می داد. به عنوان مثال، تسلا شیشه عقب را به صورت الکترونیکی جمع کرد و دوربین های دید جانبی را تغییر مکان داد.

قرار بود این کامیون در اواخر سال 2021 وارد تولید شود، اما این ضرب الاجل بدون خروج کامیون از خط مونتاژ گذشت و گذشت. تولید تا اواخر سال 2022 به تعویق افتاد، اما این اتفاق نمی افتد. در عوض، قرار است تولید در اوایل سال 2023 آغاز شود.

کامیون‌ها و شاسی‌بلندها که قادر به عبور آب هستند چیز جدیدی نیست، جیپ رانگلر، فورد برانکو و سایرین این قابلیت را برجسته می‌کنند. اما تبدیل یک کامیون به یک قایق کارآمد کار متفاوتی است. آب و فلز با هم مخلوط نمی شوند و آب شور فوق العاده خورنده است. تسلا در گذشته ادعاهای جسورانه ای داشته است و باید ببینیم که آیا این مورد پس از شروع تولید Cybertruck به نتیجه می رسد یا خیر.منبع