این آخرین جگوار F-Type تا کنون است


یکی را برای جگوار F-Type، یکی از زیباترین و دست کم گرفته‌شده‌ترین خودروهای اسپورت زمان ما، بخرید. ما می‌دانستیم که پس از عرضه نسخه ویژه ۷۵ توسط جگوار در سال ۲۰۲۲، تولید به پایان می‌رسد، اما اکنون رسماً رسمی شده است: این آخرین F-Type است. برای همیشه.

این F-Type با رنگ کاری خاص و داخلی چرم سفارشی به E-Type ادای احترام می کند. نمای بیرونی با رنگ سبز Giola با روکش نرم مشکی و چرم ویندزور برنزه اسپرت داخلی به پایان رسیده است. E-type نهایی از سال 1974 دقیقاً همان پیکربندی را داشت.

این نه تنها برای خود خودرو، بلکه برای موتور نمادین 5.0 لیتری V-8 جگوار نیز یک حرکت است. در اینجا 444 اسب بخار قدرت تولید می کند، در حالی که نسخه های قوی تر SVR تا 575 اسب بخار قدرت داشتند. با انتقال جگوار به خودروهای الکتریکی، اولین خودروی الکتریکی GT برای سال 2025 برنامه ریزی شده است، این آخرین V-8 در تاریخ جگوار است.

اما این خودروی خاص در دسترس مشتریان نخواهد بود. این F-Type به مؤسسه Jaguar Daimler Heritage Trust در بریتانیا خواهد رفت. این تراست از سال 1983 وجود داشته است و صدها مدل نادر جگوار و دایملر را در خود جای داده است که قدمت آنها به اواخر دهه 1800 باز می گردد.

قبل از پایان تولید، جگوار خودروی اسپرت محبوب خود را با انواع خاصی مانند نسخه 75 ویژه که 567 اسب بخار قدرت داشت، به بازار فرستاد. نسخه ZP به 150 نمونه در سراسر جهان محدود شد و به E-Type با رنگ سفارشی و گردهای مسابقه ای روی درها ادای احترام کرد. و در سال 2020، جگوار یک نسخه Heritage 60 را ارائه کرد که رنگ نمادین Sherwood Green را بازگرداند.

جگوار در طول تولید 10 ساله خود 87731 نمونه از F-Type را فروخت که 15000 دستگاه بیشتر از E-Type تا کنون بوده است. و از دست خواهد رفت.منبع