این تویوتا سوپرای نادیده گرفته شده را پس از 14 سال در حیاط خلوت دوباره می درخشد


به صاحب این تویوتا سوپرا توربو 1995 خیلی سخت نگیرید. او آن را در سال 2001 خرید و تقریباً 10 سال قبل از رشد خانواده اش از رانندگی با آن لذت برد. طبق این ویدیوی جدید WD Detailing، حدوداً در سال 2011 در حیاط خلوت پارک شده بود و تا همین اواخر همان جایی بود که مالک تصمیم گرفت به آن عشق بسیار مورد نیاز را بدهد.

این ویدئو با سوپرای قرمز فرو رفته در خاک آغاز می‌شود که اطراف آن را کیسه‌های زباله پراکنده در سراسر حیاط احاطه کرده است. خزه به وضوح در قسمت پشتی Mk4 قابل مشاهده است، و کثیفی روی پنل‌های راکر ماشین اسپرت را پوشانده است. خاک شبیه پاشیدن گل به نظر می رسد، احتمالاً از باران های شدید که در طول سال ها زمین را به یک سوپ گل آلود تبدیل کرده است. شیشه کثیف است، داخل آن کپک زده است و آسیب دیدگی قابل توجهی روی بال نمادین سوپرا دیده می شود. یک برچسب بازرسی روی شیشه جلو به تاریخ 2011 است که این ادعا را تأیید می کند که بیش از یک دهه است که پارک شده است.

پس از بازگشت به مغازه، شواهد دیگری از خواب طولانی این سوپرا فاش می شود. روتورهای ترمز شبیه تابه های پیتزا زنگ زده به نظر می رسند و کالیپرها آنقدر خورده شده اند که با یک تمیز کردن ساده ترمیم نمی شوند. تکه های برگ از پوشش زیر بدنه در جلو کشیده می شوند و دو لانه موش از قسمت بار در عقب جدا می شوند. بقایای جوندگان بیشتری از پشت عایق هود بیرون کشیده می شود که به نظر می رسد تماماً توسط مخلوقات تخریب شده است. زمانی که درب گاز باز می شود، لحظه ای وحشتناک فرا می رسد که مجموعه ای از مورچه های زنده را آشکار می کند. ظاهراً یک کلنی کوچک در اطراف گردن پرکننده پناه گرفته بود. بله

البته، کسانی که ویدیوهای WD Detailing را دیده اند، می دانند که این داستان چگونه به پایان می رسد. پس از چندین بار عبور با پاک کننده ها و پولیش های مختلف، تویوتای قدیمی بسیار خوب به نظر می رسد. متأسفانه به نظر نمی رسد عالی باشد – سال ها نادیده گرفتن بخش هایی از رنگ آسیب دیده و برخی از پلاستیک های داخلی محو شده اند. به صندلی‌های چرمی آسیب وارد شده است و برخی از لکه‌های فرش از بین نمی‌روند. آنها سعی می کنند 2JZ را روشن کنند، اما موتور از بنزین قدیمی خوشش نمی آید. تمیز می چرخد، اما به آتش زدن نزدیک نمی شود.

با این حال، در وضعیت بسیار بهتری نسبت به قبل باقی مانده است، و این نقطه شروع خوبی برای مالک است که یا یک ترمیم کامل انجام دهد، یا به سادگی قطعات مکانیکی را تعمیر کرده و آن را به جاده بازگرداند. با توجه به اینکه این سوپراها اکنون ارزش پول نقد جدی دارند، امیدوارم تا زمانی که مراحل بعدی خود را تصمیم می گیرد، آن را به حیاط خلوت بازنگرداند.منبع