این فولکس واگن گلف GTI زرهی می تواند در برابر حمله AK-47 مقاومت کند


اگر رنگ‌بندی خاص و چراغ‌های اضافی نبود، به سختی می‌توانستید باور کنید که این یک فولکس واگن گلف GTI معمولی نیست. با این حال، این مدل نسل هشتمی تغییرات عمیقی روی پوست داشته است تا در برابر گلوله مقاوم شود. در حالی که خودروهای زرهی معمولاً سدان های بزرگ و در برخی موارد SUV هستند، در اینجا یک هاچ بک جمع و جور وجود دارد که می تواند در برابر حمله AK-47 مقاومت کند.

این وسیله نقلیه واکنش سریع که توسط SVI Engineering در آفریقای جنوبی توسعه یافته است، دارای روکش فولادی زرهی 3.5 میلی متری و شیشه بالستیک سبک وزن است. فقط پنجره سمت راننده می تواند تا نیمه باز شود در حالی که بقیه به دلایل واضح در جای خود ثابت هستند. اگرچه این پکیج در اینجا بر روی یک GTI نشان داده شده است، اما این شرکت می‌گوید که این پکیج با سیستم چهار چرخ متحرک R نیز سازگار است.

فولاد زرهی درجه یک برای درها، ستون‌ها، سقف و سقف سفارشی عقب استفاده شده است. دومی به گونه ای انتخاب شد که نیازی به استفاده از زره برای درب عقب نباشد، بنابراین جریمه وزن به حداقل می رسد و هزینه ها کاهش می یابد. پس از نصب زره در گلگیرهای جلو، حفاظت اضافی برای اجزای مهم موتور وجود دارد، در حالی که باتری از محافظت در برابر گلوله نیز برخوردار است.

همانطور که می توانید تصور کنید، پس از افزودن این همه سخت افزار اضافی، برخی نقاط ضعف ظاهر می شوند. این خودرو حدود 750 پوند وزن دارد، بنابراین انتظار نداشته باشید که GTI به عنوان خودروی استاندارد شتاب 0-60 مایل در ساعت را در شش ثانیه طی کند. رفتن به سراغ گلف R سریعتر (4.5 ثانیه برای دویدن) منطقی تر خواهد بود. علاوه بر این، راندمان سوخت مطمئناً در مقایسه با 27 مایل در هر گالن GTI در سیکل ترکیبی به ازای رتبه بندی EPA، ضربه می زند.

SVI Engineering سیستم تعلیق را تغییر داده است تا با افزایش وزن قابل توجهی کنار بیاید، اکنون که خودرو با ترازو نزدیک به 3900 پوند است. مزیت آن این است که گلف GTI اکنون به لطف زره بدنه B4+ می تواند در برابر حملات اسلحه ها و تفنگ ها تا ابعاد 7.62×39 میلی متر مقاومت کند. شیشه بالستیک که قبلاً به آن اشاره کردیم می تواند چهار شلیک از یک AK-47 را در یک مربع 300 میلی متری متوقف کند.

شرکت تخصصی به حدود سه ماه زمان نیاز دارد تا GTI یا R را تبدیل کند. بسته زرهی معادل نزدیک به 35000 دلار قیمت دارد. این قبل از مالیات و بدون احتساب خودروی اهداکننده است. هزینه تبدیل کمی بیشتر از هزینه ای است که فولکس واگن برای GTI پایه در ایالات متحده دریافت می کند.منبع