این هوندا پرلود داغ در نمایشگاه Goodwood FoS خواهد بود


در صورتی که یادداشت را از دست داده باشید، هوندا پرلود بازمی گردد. این خبر غافلگیرکننده در اکتبر 2023 در نمایشگاه تحرک توکیو اعلام شد که در آن یک مفهوم جذاب به صورت عمومی نمایش داده شد. در ابتدا تصور می شد که یک خودروی الکتریکی خالص است، این کوپه شیک در واقع یک هیبریدی است. در حالی که در دسترس بودن مدل تولید بعدی ایالات متحده هنوز نامشخص است، اروپا در حال خرید این خودرو است.

گذشته از به اشتراک گذاشتن خبرهای خوب در مورد در دسترس بودن یورو، هوندا در حال رونمایی از نسخه قرمز رنگ این خودروی مفهومی است. در مقایسه با رنگ سفید اصلی، که توسط کالیپرهای ترمز قرمز که برند برمبو را بیشتر نمایان می‌کند، بر آن تاکید شده است، حال و هوای اسپورت‌تری را ارائه می‌کند. کیت بدنه فیبر کربن ظریف با اسپویلر عقب محتاطانه به خوبی رنگ تازه را تحسین می کند. این چرخ‌های 20 اینچی مشکی از مدل مفهومی سال گذشته خارج شده‌اند.

با قضاوت از روی شیشه های سیاه شده، هوندا هنوز حاضر نیست فضای داخلی را به ما نشان دهد. در حالی که Prelude رسماً به عنوان یک مفهوم شناخته می شود، بعید است طراحی آن تغییرات زیادی را برای خودرویی که می توانید بخرید ایجاد کند. حتی دارای آینه های جانبی معمولی است که معمولاً از ویژگی های یک وسیله نقلیه با هدف تولید است. ظاهر عجیب و غریبی ندارد که معمولاً مختص خودروهای مفهومی است که هرگز نور روز تولید را نمی بینند. اینطور که هست، در نمایندگی هوندا در نزدیکی شما بی جا به نظر نمی رسد.

به طور آزاردهنده، هوندا در مورد مشخصات فنی سخت صحبت می کند. آخرین بیانیه مطبوعاتی تقریباً بی فایده است زیرا فقط نوید “لذت رانندگی از طریق تعادل کامل بین دینامیک رانندگی و بهره وری سوخت” را می دهد. جدای از پرزهای بازاریابی، ما در حقیقت می دانیم که Prelude یک خودروی اسپرت کامل نخواهد بود. مهندس ارشد تومویوکی یاماگامی گفته است که قرار نیست “اسپرت ترین و پر سر و صداترین خودرویی باشد که به مدار پرتاب می شود.”

مدل نسل پنجم برای هر دو بازار فرمان چپ و راست طراحی شده است. هوندا قول داده است که یک خودروی چهار نفره خواهد بود، اما با قضاوت بر اساس خط سقف شیب دار، ما به طور واقع بینانه انتظار یک کابین 2+2 را داریم. جالب است که ببینیم آیا Prelude یک نسخه کوپه دو در از سیویک هیبریدی خواهد بود یا خیر. دومی ترکیبی 200 اسب بخار و 232 پوند فوت از یک موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر گازی و یک جفت موتور الکتریکی ارائه می دهد. در حالت ایده‌آل، مهندسان با توجه به جاه‌طلبی‌های اسپرت Prelude، این اعداد را افزایش می‌دهند.

قبل از اینکه مدل تولیدی «در اواسط دهه 2020» از راه برسد، به گفته یاماگامی، کانسپت هوندا پرلود قرمز این هفته در جشنواره سرعت گودوود (11 تا 14 ژوئیه) به نمایش گذاشته خواهد شد.منبع