این GR کرولا را تماشا کنید که از طریق نمای داشکام شعله‌ور می‌شود


تویوتا GR کرولا یکی از داغ ترین هاچ هایی است که در حال حاضر می توانید خریداری کنید. 300 اسب بخار قدرت و چهار چرخ متحرک دارد، اما یک ویدیوی جدید زمانی را ضبط می کند که یکی از آنها خیلی داغ شده و آتش گرفته است.

GR کرولا موتور خود را در چند ثانیه اول این ویدیو که توسط Wolf and Tiger در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده است، منفجر می کند. راننده ابتدا متوجه دود سیاهی می شود که از پشت بیرون می ریزد و دود سفید به داخل کابین می ریزد، سپس هاچ بک را در سه لاین ترافیک تا شانه راحت می کند. ماشین را پارک می‌کند، کاپوت را باز می‌کند، پیاده می‌شود، آتش را پیدا می‌کند و بلافاصله تلفنش را می‌گیرد تا کمک بگیرد.

قبل از اینکه شعله های آتش ظاهر شود (در حدود پنج دقیقه ویدیو) دود از محفظه موتور به بیرون می آید. چیزی در موتور سه سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژ حدود 30 ثانیه بعد ظاهر می شود و شعله های آتش را تغذیه می کند. آتش در چند دقیقه بعد افزایش می یابد و قبل از اینکه درب کاپوت فرو بریزد، آتش می گیرد.

ما از یک منظره بسیار منحصر به فرد از این آتش سوزی از داخل ماشین استقبال می کنیم، جایی که دوربینی که در بالای شیشه جلو نصب شده بود، این حادثه را ضبط کرد (و جان سالم به در برد). آتش به سرعت قسمت جلویی را فرا می گیرد و تکه هایی از کاپوت را به هوا و روی شیشه جلو می فرستد که در نهایت از گرما ترک می خورد. در تمام این موارد، وقتی تویوتا به آرامی می میرد، ما صداهای وحشتناکی از گرما دریافت می کنیم. این ویدئو درست زمانی به پایان می رسد که شعله های آتش به پایین شیشه جلو می رود و صداهای آتش نشانی می رسد.

عکس در انتها نشان دهنده آسیب های گسترده است. جلوی تویوتا کاملا پخته شده است. سپر، کاپوت و چراغ‌های جلو از بین رفته‌اند و موتور ترد و قاب‌های غرغر شده را نمایان می‌کند. شیشه جلو فرو ریخت و فضای داخلی در معرض شعله های آتش و آب برای خاموش کردن آنها قرار گرفت. به نظر می رسد یک باخت کامل است، اما به نظر می رسد که هیچ کس آسیب ندیده باشد.

آتش‌سوزی خودروها به دلیل سرعت گسترش آنها خطرناک است و این ویدیو نشان می‌دهد که می‌توان در عرض چند دقیقه یک وسیله نقلیه را غرق کرد. موتورهای داغ و مایعات قابل اشتعال ترکیب بدی هستند.منبع