بااستعدادترین راننده بریتانیایی رالی تمام دوران را در خانه تماشا کنید


این کالین مک‌ری اسکاتلندی است که با یادآوری روزهای شکوه مسابقات رالی جهانی، که به خاطر پول من، از اوج گروه A در اوایل دهه نود تا اولین عنوان قهرمانی سباستین لوب در سال 2004 شروع می‌شود، در ذهن اکثر مردم ظاهر می‌شود. در آن زمان، مک‌ری برجسته ترین، پر زرق و برق ترین و جسورترین راننده عصر. شجاعت و انفجار او شهرت جهانی را به ارمغان آورد و شهرت رالی را به ارتفاعات استراتوسفر ارتقا داد.

اما با استعدادترین بریتانیایی آن دوره چه کسی بود؟ کسانی که می دانند نام دیگری را انتخاب می کنند. ریچارد برنز

در اینجا چند مدرک وجود دارد: خلاصه ای از رالی بریتانیای کبیر، دور آخر فصل 2000 که در آن برنز با اختلاف اندکی در مقام دوم قرار گرفت و قهرمان دو بار مارکوس گرونهولم شد.

تا آن نقطه میخ کوبنده بود، قهرمانی بین برنز در رتبه دوم و گرونهولم در جلو تقسیم شد. برنز برای اینکه شانسی برای کسب عنوان داشته باشد، باید در رالی خانگی خود اول شود و دعا کند گرونهولم به انتهای سکو سقوط کند.

برنز تحت فشار بالا رفت و پیروزی کلی را با دقت علامت تجاری و پرخاشگری به دست آورد. متأسفانه برای او، گرونهولم نیز توانایی خود را ثابت کرد و به اندازه کافی برای تضمین عنوان قهرمانی انجام داد.

این خلاصه ویدیویی در دوره، نمای کلی مرحله نهایی رالی 2000 گیگابایت را ارائه می دهد. برنز با یک مشکل مکانیکی اولیه مبارزه کرد تا برتری را به خود اختصاص دهد، اما گرونهولم یونجه‌سازان را حفظ کرد و نتایج قهرمانی بین این دو مشاهده شد زیرا اکشن به هر طریقی شکست خورد.

ارزش این را دارد که به تماشای استعدادهای رانندگی محض نیز بنشینید. هفت نفر از ده راننده برتر آن فصل، از جمله قهرمانان چهار بار Juha Kankkunen و Tommi Makinen، عنوان قهرمانی WRC را برده یا خواهند برد. همچنین لازم به ذکر است که دو متخصص آسفالت ناشناس آن دوران که نقش برجسته ای در این فیلم دارند، Giles Panizzi و Francois Delacour هستند. آنها لایق پیگیری های خود در یوتیوب هستند.

در پایان، پنج امتیاز گرونهولم و برنز را از هم جدا کردند، اگرچه برنز یک رالی کمتر در طول فصل به پایان رساند. با این حال، فصل بعدی مال برنز خواهد بود. او و سوبارویش سرانجام پس از فصل های متوالی مقام دوم را به دست آوردند و مکری را شکست دادند که در فورد فوکوس برتر دوم شد.

برنز همیشه کمی ظریف‌تر از مک‌ری که زمان بیشتری را صرف عبور از کنار آن می‌کرد، می‌رفت. این به معنای شکوه بیشتر برای McRae بود، اما همچنین تصادفات به مراتب بیشتر. این جفت هر کدام با یک عنوان پایان یافتند و این را به یکی از بزرگ‌ترین بحث‌های میخانه در زمان ما تبدیل کرد.

البته فیلم Burns همیشه تلخ و شیرین است. زندگی او در سال 2005 به دلیل تومور مغزی به طرز غم انگیزی کوتاه شد، چهار سال بعد از آن که اولین و تنها عنوان قهرمانی خود در WRC را به دست آورد. ما خوش شانس هستیم که فیلم‌های بوتلگ مانند این را به طور گسترده در دسترس داریم، تا بتوانیم در جلال با استعدادترین راننده رالی بریتانیا، هر کسی که واقعاً بود، غوطه ور شویم.منبع