به موتور Koenigsegg Jesko با قدرت 1614 اسب بخار در داینو گوش دهید


Koenigsegg Jesko یک هایپرکار باورنکردنی است که دارای یک موتور 5.0 لیتری V8 توئین توربو با قدرت 1600 اسب بخار و گشتاور 1106 پوند فوت است. برای درک واقعی این مشخصات خارق‌العاده، باید ببینید که این سازنده سوپراسپرت سوئدی چقدر کار لازم است تا پیشرانه‌ای قدرتمند را بسازد. در این ویدئو، رئیس شرکت، کریستین فون کونیگزگ، توری از کارخانه را ارائه می دهد، و یکی از نکات برجسته، دیدن موتور روی داینو است.

قبل از نشان دادن آنچه که V8 می تواند انجام دهد، کونیگزگ با یک تور جدید در منطقه تولید موتور و گیربکس کنترل شده با محیط زیست شروع می کند. یک کارگر اینجا یک هفته طول می کشد تا جعبه دنده پیشرفته خودروساز را مونتاژ کند که استارت موتور و چرخ فلایو را در خود نگه می دارد اما هنوز تنها 198 پوند (90 کیلوگرم) وزن دارد.

موتور جسکو نیز یک کالای با تکنولوژی بالا است. مانند گیربکس، برای تولید یک واحد در هفته به یک کارگر نیاز است و سه ایستگاه مونتاژ وجود دارد. Von Koenigsegg به ویژه به پیستون های آهنگری افتخار می کند زیرا آنها نماد سپر مارک را در مرکز منطقه احتراق دارند. یکی دیگر از نکات دقیق این است که این شرکت آلیاژ مقاوم در برابر حرارت Inconel را چاپ سه بعدی می کند تا اجزای اگزوز را قبل از جوش دادن آنها به یکدیگر تشکیل دهد.

اولین اجرای دینو موتور V8 را نشان می دهد که با بنزین E85 کار می کند. نیروگاه دیواری از سر و صدا ایجاد می کند و نمودار آن را نشان می دهد که 1614 اسب بخار قدرت و 1174 پوند فوت (1591.3 نیوتن متر) گشتاور دارد که کمی بالاتر از امتیاز کارخانه است.

کونیگزگ جسکو

موتور کونیگزگ جسکو V8

دور دوم از سوخت اکتان 95 E10 استفاده می کند که فون کونیگزگ می گوید معادل بنزین اکتان 91 در ایالات متحده است. این برند استفاده از اکتان 93 را توصیه می‌کند اما برای گاز با کیفیت پایین‌تر برای ایجاد حاشیه ایمنی استفاده کنید. این بار، V8 قدرت 1289 اسب بخار و 933.8 پوند فوت (1266 نیوتن متر) تولید می کند.

کونیگزگ تنها 125 جسکو تولید می کند و همه آنها در حال حاضر خریدار دارند. قیمت این هایپرکار از 2.85 میلیون دلار شروع می شود. این شرکت اولین مورد را در 31 می 2023 به مشتری تحویل داد.

این برند همچنین روی Jesko Absolut با هدف بیش از 300 مایل در ساعت کار می کند. شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای نشان می‌دهند که بدنه شیک‌تر می‌تواند به خودرو اجازه دهد به سرعت 330 مایل در ساعت برسد، اما هنوز هیچ آزمایشی در دنیای واقعی وجود ندارد که آن را ثابت کند.منبع