بوگاتی دیوو کمیاب صداهای شگفت انگیزی در طول رویداد صعود به کوه می دهد

در حالی که تنها 40 دیوو در جهان وجود دارد، آخرین مورد در ژوئیه 2021 از کارخانه Molsheim این شرکت خارج شد، آنها قبلاً در طبیعت مشاهده شده بودند. یکی از مالکان دیوو خود را در لندن در کنار فلز گران قیمت دیگری پارک کرده است، بنابراین این احتمال وجود دارد که بتوانید یکی از آنها را در ملاء عام نیز پیدا کنید.

بوگاتی دیوو را به گونه ای طراحی کرد که استایل منحصر به فردی داشته باشد که آن را از Chiron جدا می کند. این خودرو معماری جلویی جدیدی دریافت کرد که ظاهر خودرو را تغییر داد و چراغ‌های جلو را در جهت عمودی قرار داد. یک مجرای هوای سقفی NACA به تغذیه هوا به موتور کمک می کند، در حالی که یک اسپویلر جدید فعال عقب خودرو را روی زمین نگه می دارد. این خودروساز نیروی رو به پایین خودرو را 90 کیلوگرم (198 پوند) با تغییر حالت سنجیده افزایش داد.

دیوو زرد روشن در رقابت نبود، بنابراین راننده آن را از حد مجاز دور نگه داشت، اما آنها نیز از تپه بالا نرفتند. راننده در حالی که ماشین را به سمت بالا می‌بردند، موتور 8.0 لیتری W16 چهار توربوشارژ قوی آن را هل داد که با هر تعویض گیربکس صدایی با شکوه پخش می‌کرد. راننده به اندازه‌ای وارد پدال گاز می‌شود که لاستیک‌ها را جیغ می‌کشد و قسمت عقب را حداقل یک‌بار شل می‌کند، اما در غیر این صورت تا خط پایان بدون هیچ حادثه‌ای حرکت می‌کرد.

بوگاتی دیوو

دیوو فقط 35 کیلوگرم (77 پوند) از شیرون سبکتر است، اما همان 1500 اسب بخار (1118 کیلووات) قدرت دارد. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو بوگاتی، حداکثر سرعت آنهاست که دیوو تنها به 236 مایل در ساعت (380 کیلومتر در ساعت) محدود شده است. Chiron می تواند به سرعت محدود 261 مایل در ساعت (420 کیلومتر در ساعت) برسد، اما این شرکت دیوو را برای عملکرد بهتر در مسیر مسابقه طراحی کرده است.منبع

زمانی که بوگاتی دیوو را در سال 2018 معرفی کرد، این خودروساز اشاره کرد که تنها 40 خودرو تولید خواهد کرد. قیمت اولیه 5 میلیون یورویی به انحصار آن اضافه شده است، بنابراین دیدن آن در انظار عمومی نادر است. حتی نادرتر است که کسی را در مسیر تپه‌نوردی ببینیم، اما این اتفاق در برنینا گرن توریسمو 2022 در سوئیس رخ داد.