بوگاتی میسترال رودستر اولین حضور خیره کننده ای در خاورمیانه دارد


بوگاتی میسترال اوایل امسال پوشش خود را شکست و ظاهر باشکوه خود را در پبل بیچ نشان داد. تحویل خودرو تا زمانی در سال 2024 آغاز نمی شود، بنابراین این خودرو به کندی عرضه می شود. این هایپرکار محدود اخیراً پیش از یک رویداد پیش نمایش انحصاری که در نمایشگاه جدید بوگاتی ریاض در پایتخت عربستان سعودی برگزار می شود، برای خاورمیانه عرضه شد. با این حال، بوگاتی در حال حاضر تمام مواردی را که قصد ساخت آن را دارد، فروخته است.

بوگاتی با میسترال در سراسر ریاض گشت و این مدل شیک را به منطقه مالی ملک عبدالله آورد. این خودروساز سپس میسترال را به ریتز کارلتون ریاض برد و آخرین توقف آن در نمایشگاه برنامه ریزی شده بود که بوگاتی با شریک عربستان سعودی خود SAMACO Automotive آن را اداره می کند. این نمایشگاه یکی از جدیدترین نمایشگاه های این برند در جهان است که در سال 2021 افتتاح می شود.

گفت: «سال‌های متمادی، ساکنان پادشاهی میراث، صنعت و عملکرد بی‌نظیر بوگاتی را تحسین می‌کردند و ما مفتخریم که می‌توانیم رودستر نهایی خود را برای نگاهی نادر به این خودروی بی‌نظیر به این کشور بیاوریم.» کوستاس پساریس، مدیر منطقه خاورمیانه و آسیا در بوگاتی.

Mistral دارای همان موتور 8.0 لیتری W16 چهار توربوشارژ است که Chiron Super Sport 300+ را تامین می کند. این همان 1577 اسب بخار (1159 کیلووات) نیز تولید می کند، اما میسترال نمی تواند به حداکثر سرعت عجیب و غریب 304.774 مایل در ساعت (490.484 کیلومتر در ساعت) Super Sport برسد. اوایل ماه نوامبر، بوگاتی فاش کرد که حداکثر سرعت این رودستر حداقل 261 مایل در ساعت (420 کیلومتر در ساعت) خواهد بود.

با توجه به تقاضای مشتریان، بوگاتی تصمیم به ساخت رودستر Mistral – Chiron بدون سقف گرفت. به گفته فرانکس هیل، معاون مدیر طراحی بوگاتی، کلکسیونرها این خودروساز را برای یک کانورتیبل تحت فشار قرار دادند. بوگاتی تصور نمی کرد که مدل Chiron یک نوع رودستر تولید کند، اما این شرکت راهی برای انجام آن پیدا کرد.

میسترال با پیشرانه W16 کمی خداحافظی با موتور نمادین این برند است. بوگاتی و ریماک اکنون با یکدیگر همکاری می کنند و به طور جمعی برای ترسیم مسیری برای هر دو برند کار می کنند، که باید در سال 2024، یعنی همان سالی که تحویل Mistral و Bolide آغاز می شود، به ثمر نشست. جالب است که ببینیم آینده بوگاتی در دنیایی که به سرعت در حال برق است چگونه به نظر می رسد، اما نقوش میسترال مانند چراغ های عقب X شکل نشان می دهد که چه چیزی با این طراحی در راه است.منبع