بی ام و شروع به ساخت iX1 کرد، نقطه عطف بعدی تولید EV را اعلام کرد

این خودروساز همچنین به فرآیند تولید دیجیتال خود به نام BMW iFactory می بالد. جدای از نقشه برداری دیجیتال که منجر به برنامه ریزی کارآمد برای ساختارهای کارخانه و تأسیسات تولیدی آینده می شود، این کارخانه همچنین از هوش مصنوعی در فرآیندهای تولید خود استفاده می کند. رنگ‌فروشی کارخانه یکی از آن‌هایی است که با کمک هوش مصنوعی، سطوح رنگ را اسکن می‌کند تا کیفیت بی‌عیب و نقصی را تضمین کند و سپس با استفاده از یک برنامه کاملاً خودکار تمام می‌شود.

جدا از اینکه iX1 اولین نسخه الکتریکی خودروی کوچک Sports Activity است، تولید آن در کارخانه Regensburg به این معنی است که تمام فناوری‌های محرک BMW اکنون در یک خط تولید می‌شوند و بخشی از فرآیند تولید انعطاف‌پذیر کارخانه است. این همچنین به این معنی است که تمامی کارخانه های آلمانی BMW اکنون می توانند طبق اعلام دو سال پیش خودروهای الکتریکی تولید کنند و تولید موتورهای احتراق داخلی را به بریتانیا و اتریش منتقل کنند.

بی‌ام‌و اعلام کرد که تولید iX1 در کارخانه رگنزبورگ در آلمان آغاز شده است و نقاط عطف مختلفی را برای این خودروساز رقم می‌زند. باتری فشار قوی iX1 نیز در کارخانه مذکور در حال تولید است.