تولید پوشش‌ سقف از تایر فرسوده

آن‌ها پس از سال‌ها تحقیق روی پوشش‌های مختلف، توانستند یک نوع پوشش بادوام و سازگار با محیط‌زیست را تولید کنند و بدین‌ترتیب به این سوال که با مشکل انباشت حلقه‌ لاستیک‌های قدیمی که به سرعت محل‌های دفن زباله را پر می‌کنند، چه باید کرد؛ پاسخ داده‌اند.

شرکت یوروشیلد فرانسه (Entreprise Euroshield) برای ساخت پوشش سقف یک خانه با متراژ معمولی ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ تایر لاستیکی را مورد مصرف قرار می‌دهد. البته می‌توان ضایعات تولیدشده در مرحله نصب را دوباره بازیافت کرد و مورد استفاده قرار داد.

این شرکت از انرژی آب و برق در تولید محصول خود استفاده می‌کند. البته باید به این نکته اشاره کرد که ۷۵ تا۸۵درصد مواد مصرفی نیز مواد بازیافتی به خصوص لاستیک خودرو هستند.

ساختار این پوشش‌ها به‌گونه‌ای است که با شرایط مختلف آب‌وهوایی و همچنین اختلاف دما سازگار بوده و مشکلی از لحاظ تاب‌خوردگی، پوسته‌شدن، ترک‌خوردگی و پوسیدگی در مقایسه با دیگر پوشش‌های سقفی را ندارد.

کاربرد این محصول در سردترین شرایط آب‌وهوایی و گرم‌ترین مناطق استوایی با موفقیت همراه است. از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محصول می‌توان به غیرقابل‌نفوذ بودن و مقاومت در برابر باد نیز اشاره کرد. هرچند هزینه این پوشش دو برابر سقف‌های ایزوگام است اما با توجه به دوام این محصول، ضرورت جایگزینی آن با پوشش‌های قدیمی و مقرون به صرف بودن آن احساس می‌شود.

نکته دیگری که بسیار جالب و چه‌بسا هیجان‌انگیز به‌نظر می‌رسد؛ حق انتخاب رنگ است، موضوعی که در دیگر پوشش‌های سقفی غیرممکن است.

ویژگی‌های این محول جدید به‌اختصار عبارتنداز: مقاوم در برابر تگرگ، سبکی، نصب آسان، عایق در برابر صدا، مقاوم در برابر آتش اما آنچه وجه‌تمایز این پوشش‌های سقفی شرکت یوروشیلد بوده؛ خدمات پس از فروش رایگان و ضمانت ۵۰ ساله است.