تویوتا دیوانه است که این کرولا کراس را به آمریکای شمالی نیاورد


خبر بزرگ: تویوتا هفته گذشته یک کرولا کراس به روز شده را معرفی کرد. اما حداقل در حال حاضر آن را در ایالات متحده نخواهید دید. تویوتا در تایلند جزئیات کرولا کراس ارائه شده در آن منطقه از جهان را به اشتراک گذاشته است که دارای جلوپنجره لانه زنبوری فانتزی و نمای جلویی با چراغ های جلو LED جدید و برخی به روز رسانی های داخلی است. این می تواند پیش نمایشی از آنچه برای کرولا کراس با مشخصات آمریکایی خواهد آمد باشد، اگرچه تویوتا هنوز چیزی را تایید نکرده است.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به تفاوت این کرولا کراس با آنچه می‌شناسیم داشته باشیم. گیره جلو، اگرچه از نظر ظاهری شبیه به هیبریدی است، دارای فاسیای کاملاً متفاوتی است. دریچه‌های گوشه‌ای عمودی بزرگ در زیر چراغ‌های جلوی بازطراحی شده قرار گرفته‌اند و حسی اسپرت را به چهره القا می‌کنند. جلوپنجره مشبک طرح‌دار در اینجا چندان رایج نیست و با بدنه زیر نوار باریکی که چراغ‌ها را به هم وصل می‌کند، ترکیب می‌شود. همچنین قسمت بالایی و هود را از هم جدا می کند.

تویوتا کرولا کراس 2024 (تایلند)
تویوتا کرولا کراس 2024 (تایلند)
تویوتا کرولا کراس 2024 (تایلند)

به نظر می رسد این میزان تغییرات بیرونی باشد، اما شایان ذکر است که این سبک برای مدل های هیبریدی و استاندارد احتراقی در تایلند اعمال می شود. در آمریکای شمالی، تفاوت‌های قابل‌توجهی بین تریم‌های ICE و هیبریدی وجود دارد که ما را به این فکر می‌کند که آیا آینده این کراس اوور یک سبک منحصر به فرد برای همه است. در همین حال در داخل، کرولا کراس تایلندی دارای یک صفحه نمایش دیجیتالی 12.3 اینچی درایور است که با صفحه نمایش لمسی مرکزی 10.1 اینچی همراه است. بهترین راه‌اندازی موجود در ایالات متحده یک نمایشگر راننده 7 اینچی است که فقط در تریم‌های XLE و XSE برتر ارائه می‌شود.

تغییرات احتمالی پیشرانه موضوعی قابل بحث است، زیرا تایلند از موتور 1.8 لیتری چهار سیلندر تویوتا در دو تریم هیبریدی و یک پیکربندی احتراق خالص استفاده می کند. در آمریکای شمالی، کرولا کراس در همه کاربردها به موتور بزرگتر 2 لیتری متکی است که 196 اسب بخار ترکیبی برای مدل های هیبریدی و 169 اسب بخار به تنهایی تولید می کند. در حالی که تغییرات ظاهری و داخلی ممکن است به آمریکای شمالی نیز برسد، ما نمی‌بینیم که تویوتا به این زودی‌ها قوای محرکه را کاهش دهد.

و این ما را به یک سوال بزرگ هدایت می کند. آیا ما به تویوتا کرولا کراس 2025 نگاه می کنیم که مقصد آمریکا است؟ ما از تویوتا در مورد تازه‌سازی سؤال کردیم، اما یکی از نمایندگان شرکت پاسخی فوری برای به اشتراک گذاشتن نداشت. مدل‌های 2024 فعلی با چهره آشنا در حال حاضر در فروش هستند، بنابراین اگر یک به‌روزرسانی در اواسط چرخه در فروشگاه باشد، ممکن است چند ماه طول بکشد تا جزئیات به اشتراک گذاشته شود. همچنین ممکن است این ظاهر صرفاً برای سایر بازارها وجود داشته باشد، و ما را مجبور می‌کند حتی بیشتر برای به‌روزرسانی منتظر بمانیم.

آیا این باید ظاهر جدید برای تمام نسخه های کرولا کراس در آمریکای شمالی باشد؟ به نظرات وارد شوید و بازخوردی به ما بدهید. ما دوست داریم نظرات شما را بشنویم.منبع

Link. ארכיון ריהוט לבית צ'יק צ'אק שופ.