تویوتا مدل جدید الکتریکی bZ را معرفی کرد و به نظر می رسد یک لیفت بک باشد

تویوتا دیروز خانواده EV خود را به دو مدل افزایش داد و bZ3 را در چین عرضه کرد. این سدانی است که بسیاری از استایل bZ4x را به خصوص در قسمت جلویی به کار می گیرد. با این حال، این تنها مدلی نبود که تویوتا خودنمایی کرد. این خودروساز همچنین سومین وسیله نقلیه bZ را به نمایش گذاشت.

با این حال، تویوتا در همان روزی که اخباری مبنی بر اینکه این شرکت در حال بررسی استراتژی برقی‌سازی خود است، به این مدل خبری bZ اشاره کرد. گفته می شود که این شرکت تولید برخی از مدل ها را به دلیل بازنگری در خط تولید خودروهای برقی آینده خود به حالت تعلیق درآورده است که می تواند عرضه خودروهای جدید را کند کند اما به کاهش هزینه های تولید کمک کند.

تویوتا bZ3

این تصویر تنها خودرویی را نشان می‌دهد که شبیه bZ3 به نظر می‌رسد، اما با بررسی دقیق‌تر، طراحی قسمت عقب بسیار باریک‌تر نشان داده می‌شود. در حالی که bZ3 یک سدان است، مدل مرموز bZ در تیزر شبیه لیفت بک یا هاچ بک به نظر می رسد. شکاف پانل در سقف به سختی از دست می رود و ویژگی ظاهری را آشکار می کند. سایه‌ها بقیه خودرو را پنهان می‌کنند، اما به نظر می‌رسد که از سبک جلویی سایر مدل‌های bZ استفاده می‌کند.

تویوتا اطلاعات کمی در مورد این وسیله نقلیه ارائه کرد. فقط گفته بود که این یک “مدل تویوتا سری bZ در دست توسعه” است. این خودروساز قصد دارد خانواده‌ای از مدل‌های bZ را عرضه کند که انتظار می‌رود شش مدل آن بر روی پلت فرم e-TNGA سوار شوند.