تویوتا مدل جدید سه ردیفه گرند هایلندر را معرفی می کند که در 8 فوریه عرضه می شود

انتظار می رود که گرند هایلندر بزرگتر در خط تولید تویوتا، معادل لکسوس به نام TX را تولید کند. گزارشی از اوایل سال جاری نشان داد که TX جدید راه خود را بین کراس اوور RX L و شاسی بلندهای GX و LX در خط تولید خواهد کرد و همچنین در سال 2023 عرضه خواهد شد. با این حال، ظاهراً لکسوس شش ماه پس از نسخه تویوتا پوشش خود را از دست خواهد داد، بنابراین ما انتظار داریم در ماه آگوست یا سپتامبر برای عرضه لوکس‌تر رونمایی شود.منبع

تصویر تکی تیزری که تویوتا به اشتراک گذاشته است، نمای پشتی شیک شاسی بلند جدید را نشان می دهد و قسمت عقب دارای طراحی منحصر به فردی است که با هایلندر و سکویا متفاوت است. نشان تویوتا در بالای نامی که بین چراغ‌های عقب قرار گرفته و به هم متصل می‌شود، قابل مشاهده است. در لبه پایینی درب صندوق عقب، نشان «Hybrid Max» وجود دارد که احتمالاً نشان دهنده پیشرانه SUV است.

تویوتا می گوید گرند هایلندر جدید «پیچیده، جادار و قدرتمند» خواهد بود و آن را «نهایی ترین وسیله نقلیه جاده ای» می نامد. این خودروساز چیز دیگری برای به اشتراک گذاشتن در مورد مدل جدید نداشت، که اولین بار در اوایل سال 2021 پس از ثبت نام تجاری تویوتا برای نام Grand Highlander در ایالات متحده و کانادا در رادارهای ما ظاهر شد.

تویوتا نام هیبریدی مکس را در اوایل سال جاری در Crown جدید معرفی کرد. این یک توربوشارژ 2.4 لیتری چهار سیلندر با دو موتور الکتریکی است. کل سیستم 340 اسب بخار (253 کیلووات) در Crown تولید می کند که با گیربکس شش سرعته اتوماتیک با شیفترهای پدال در دسترس است. مشخص نیست که آیا گرند هایلندر همان تنظیمات را خواهد داشت یا چیز دیگری که تحت همان برند پیشرانه قرار می گیرد.

چند ماه پس از این پرونده، گزارشی فاش کرد که تویوتا گرند هایلندر را در اوایل سال 2023 عرضه خواهد کرد، که معلوم شد درست است. در این گزارش آمده است که این شاسی بلند بین Highlander فعلی که قبلاً با سه ردیف عرضه شده بود و بدنه روی فریم بزرگتر Sequoia قرار خواهد گرفت.

تویوتا هایلندر توربو لیمیتد سرو سبز 2023

تویوتا اوایل سال آینده خط تولید خودروهای خانوادگی خود را با یک شاسی بلند سه ردیفه جدید گسترش خواهد داد. این خودرو گرند هایلندر نام دارد و تویوتا آن را در 8 فوریه 2023 و قبل از نمایشگاه خودرو شیکاگو معرفی خواهد کرد.