تویوتا GR کرولا تقریباً به طور قطع خودکار خواهد داشت


تویوتا GR کرولا یکی از بهترین هاچ بک های موجود در بازار است. این خودرو دارای موتور سه سیلندر توربوشارژ با 300 اسب بخار قدرت، چهار چرخ محرک و گیربکس شش سرعته دستی است. اما ممکن است برای مدت طولانی تری فقط دستی نباشد.

اسناد فاش شده چیزی را نشان می دهد که به نظر می رسد یک آپشن اتوماتیک هشت سرعته برای GR کرولا در سال 2025 باشد. اسناد، در ابتدا در انجمن GR Corolla، یک مدل “Premium AT” را با خودکار هشت سرعته فرضی با پدال شیفتر نشان می دهد. یک دستی شش سرعته همچنان در تریم های Core و Premium به صورت استاندارد ارائه می شود.

img-5835

اضافه کردن خودرو به خط تولید GR Corolla منطقی است. یاریس GR از خارج از کشور، که موتور 1.6 لیتری خود را با GR کرولا مشترک است، سال گذشته یک “گیربکس اتوماتیک مستقیم” با 8 دنده دریافت کرد. و آن گیربکس تنها 40 پوند به وزن آن اضافه کرد. ارائه این گزینه در ایالات متحده می تواند GR کرولا را به روی خریداران بیشتری بدون جریمه وزن قابل توجهی باز کند.

با خودکار، GR کرولا نیز گشتاور بیشتری خواهد داشت. مدل پایه فعلی 273 پوند فوت با جعبه دنده شش سرعته دستی تولید می کند در حالی که مدل برتر موریزو 295 پوند فوت است. اما اسناد 295 پوند فوت در سراسر تخته با خودکار، باز هم مطابق با هشت سرعته یاریس GR نشان می دهد.

تویوتا GR یاریس 2024

تویوتا GR یاریس داخلی 2024

ما با تویوتا تماس گرفتیم، اما این شرکت هنوز این کار را انجام نداده است. سخنگوی این خودروساز گفت موتور 1“در حال حاضر چیزی برای اعلام نداریم.” اگر شایعات مربوط به GR کرولای اتوماتیک درست باشد، انتظار داریم که هات هاچ قبل از پایان سال قبل از عرضه در اوایل سال 2025 به بازار عرضه شود.منبع