جانشین هوراکان لامبورگینی در ماه آگوست با Bespoke V-8 وارد بازار می‌شود


هوراکان حدود 12 ماه است که فروخته شده است، اگرچه تولید آن تا اواخر امسال به پایان نمی رسد. STJ که ماه گذشته معرفی شد نشان دهنده پایان این ابرخودرو و آخرین مدل گروه فولکس واگن است که پس از مرگ آئودی R8، موتور V-10 تنفس طبیعی را تکان داد. یک ابرخودروی جدید لامبو در نیمه دوم سال 2024 با پیشرانه هیبریدی رونمایی خواهد شد.

Sant'Agata Bolognese این خبر را در سندی در مورد نتایج Q1 2024 به اشتراک گذاشت. اتوموبیل توانست جزئیات بیشتری را از رئیس فروش و بازاریابی شرکت فدریکو فوسکینی به دست آورد. جایگزین هوراکان در ماه آگوست با سیستم هیبریدی پلاگین مبتنی بر V-8 به نمایش در خواهد آمد. موتور هشت سیلندر به جای قرض گرفتن از سایر برندهای گروه فولکس واگن مانند پورشه یا آئودی، یک تلاش داخلی است.

سال گذشته، فرانچسکو اسکارداونی، مدیر منطقه آسیا و اقیانوسیه، گفت که گاو خشمگین آنقدر پول به دست می‌آورد که می‌تواند به تنهایی این خودرو را توسعه دهد. متأسفانه، موتور 5.2 لیتری FSI به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر گروه فولکس‌واگن برای کاهش سایز و رعایت مقررات سخت‌گیرانه‌تر آلایندگی، از بین می‌رود. هنوز مشخص نیست که پیشرانه الکتریکی شده تا چه حد به Urus SE جدید که از یک V8 هیبریدی پلاگین نیز استفاده می کند، مرتبط خواهد بود.

هر چه که باشد، فوسکینی معتقد است که یک PHEV V8 از نظر عینی بهتر از یک ICE V8 است:

این بسته به خودی خود بسیار بهتر از یک ماشین ICE معمولی است. ویژگی هایی وجود دارد که اگر موتور الکتریکی نداشته باشید نمی توانید به آنها دست پیدا کنید. [such as active torque vectoring]; این فرصت را به شما می دهد تا از پتانسیل موتور استفاده کنید.”

برخی گزارش های آبدار در مورد موتور احتراقی جدید منتشر شده است. شایعات حاکی از آن است که توربوشارژرهای V-8 تا 7000 دور در دقیقه کار نمی کنند. آسیاب هشت سیلندر ظاهرا دارای یک خط قرمز 10000 دور در دقیقه است و با یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته دوکلاچه که از Revuelto قرض گرفته شده است کار می کند. جایگزین هوراکان به احتمال زیاد کمی بزرگتر خواهد بود تا سخت‌افزار اضافی را که توسط تنظیمات PHEV فرمان داده شده است را در خود جای دهد.

طبق سنت، لامبورگینی تایید کرده است که نام گاو جنگنده ای را برای این ابرخودرو جدید درج کرده است. ماه گذشته، مارک عجیب و غریب ایتالیایی یک علامت تجاری برای “Temerario” در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) ثبت کرد. با این حال، ما نتوانستیم ارتباطی با یک گاو مبارز اسپانیایی پیدا کنیم.

با جانشین هوراکان، لامبورگینی برق رسانی به خط تولید خود را به پایان خواهد رساند. Revuelto یک V-12 پلاگین هیبریدی است در حالی که Urus SE جایگزین Urus S قدیمی و Urus Performance با تنظیمات V-8 خالص آنها شده است. در سال 2028، Lanzador اولین خودروی برقی این شرکت و چهارمین عضو خط تولید خواهد بود. نسخه کاملاً الکتریکی نسل دوم Urus قبلاً برای عرضه در سال 2029 تأیید شده است. Revuelto تا اوایل دهه 2030 ادامه خواهد داشت. در این بین، پرچمدار این شرکت برای چند سال آینده فروخته می شود.منبع