جدیدترین هایپرکار Nevera ریماک یک نسخه محدود مسی رنگ است


امسال پانزدهمین سال فعالیت ریماک است. این شرکت این مناسبت را با نسخه ویژه Nevera جشن می گیرد. این خودروساز کروات روز سه شنبه اعلام کرد که 9 خودروی Nevera 15th Anniversary Edition را تولید خواهد کرد که هر کدام 2.35 میلیون یورو (2.54 میلیون دلار) قیمت دارند. اولین خودرو در جشنواره سرعت گودوود امسال رونمایی خواهد شد، جایی که تپه نوردی نمادین را تکمیل خواهد کرد.

Nevera 15th Anniversary Edition شامل همه گزینه‌های موجود و مجموعه چمدان‌های سفارشی منطبق است. هر خودرو دارای فیبر کربن براق در نیمه پایینی و رنگ مسی جدید در بالا با روکش مات است که اولین مورد برای این سوپراسپرت است. ریماک همچنین از رنگ برای برجسته کردن چرخ ها استفاده می کند، در حالی که نشان سالگرد “15” درها را تزئین می کند. الگوی برد مدار مانند ریماک در طول خودرو اجرا می شود.

Rimac Nevera 15th Anniversary Edition

در داخل، طرح‌بندی مسی با تابلوهای آنودایز و لهجه‌ها ادامه می‌یابد، در حالی که مشتریان می‌توانند کابین و صندلی‌ها را سیاه یا سفید به پایان برسانند. ریماک پانزدهمین سالگرد خود را در سراسر کابین برجسته می کند و عدد “15” را بر روی پشت سری های مسی و کارت های درب حک می کند. همچنین شماره تولید خودرو و سال های “2009-2024” بین صندلی ها را نشان می دهد.

هیچ اشاره ای به ارتقاء پیشرانه نشده است، و ما را وادار می کند تا فرض کنیم که نسخه ویژه همان 1914 اسب بخار قدرت و 1740 پوند فوت گشتاور نسخه معمولی Nevera را دارد. سرعت 60 مایل در ساعت در 1.75 ثانیه اتفاق می افتد و حداکثر سرعت آن 258 مایل در ساعت است.

ریماک و بنیانگذار آن از زمان آغاز به کار آن در سال 2009، راه طولانی را پیموده اند. میت کسب و کار خود را با تبدیل BMW E30 سری 3 1984 خود به یک خودروی الکتریکی آغاز کرد. اکنون، این شرکت در حال ساخت ابرخودروهای قدرتمند و تمام الکتریکی است. Concept_One را در سال 2011 معرفی کرد که پنج سال بعد شروع به تحویل آن به مشتریان کرد. C_Two در سال 2018 با پیش نمایش Nevera که امروز داریم معرفی شد.

Rimac Nevera 15th Anniversary Edition داخلی
Rimac Nevera 15th Anniversary Edition داخلی

ریماک می‌گوید: «راستش، وقتی شروع کردم به کار کردن با اولین ماشینم در یک گاراژ، حتی نمی‌توانستم رویای هم بودن را در جایی که هستیم 15 سال بعد ببینم.

ریماک در سال 2021 با بوگاتی ادغام شد و بوگاتی ریماک را تشکیل داد و Tourbillon را به ما تحویل داد. همچنین در نیمه دوم دهه شاهد فناوری باتری این شرکت خواهیم بود که مدل های آینده BMW Group را تامین می کند. ریماک با توسعه و تولید فناوری باتری ولتاژ بالا برای این خودروساز آلمانی موافقت کرد. Mate همچنین در حال توسعه یک رباتاکسی مستقل به نام Verne است که قرار است دو سال آینده در اروپا راه اندازی شود.

هنوز مشخص نیست که آینده ریماک پس از Nevera چه خواهد بود. میت درباره تغییر ذائقه خریداران گران‌قیمت که در حال حاضر از خودروهای برقی دوری می‌کنند سخن گفته است. در حالی که این شرکت با ساخت خودروهای الکتریکی شروع به کار کرد، میت در اوایل سال جاری فاش کرد که ریماک «انحصاراً الکتریکی نیست». دو سال قبل از ادغام با بوگاتی، توسعه فناوری موتورهای احتراقی را آغاز کرد، بنابراین شاید بنزین به تامین انرژی ریماک در 15 سال آینده کمک کند.منبع