جنگل‌ کاری «بهران» در زاگرس

بیش از ۱۰هکتار از جنگل‌های زاگرس در استان کهگیلویه و بویراحمد که در آتش‌سوزی‌های سال گذشته از بین رفته بود با حمایت شرکت نفت بهران نهال‌کاری شد. در سال‌های گذشته نیز این شرکت در ایفای رسالت اجتماعی خود در منطقه باقرشهر، بوستانی به مساحت ۱۳هزارمترمربع را برای حمایت از محیط‌زیست و بهره‌مندی مردم منطقه احداث کرده است.

درختکاری در حاشیه کارخانه بهران و سایر مناطق برخی از دیگر فعالیت‌های نفت بهران هستند.

جنگل‌ کاری «بهران» در زاگرس

نهال‌کاری در دل جنگل‌های بلوط زاگرس تا سال‌های آینده و احیای جنگل‌های ازبین‌رفته منطقه دمچنار بویراحمد ادامه خواهد داشت. گفتنی است با کمک نهادهای مردم‌محور این رسالت اجرایی شده است. البته باید به این نکته مهم اشاره کرد که فقط کاشت نهال مدنظر نبوده بلکه تاکید و تصمیم بر این است که حفظ و مراقبت، آبیاری مداوم و قرق‌بانی (پدیده جغرافیایی انطباق انسان با محیط) از این منطقه باید به‌صورت مداوم صورت گیرد و در این رابطه نیز اقدامات مراقبتی همکاران ناظر این شرکت و همراهی سازمان‌های مردم‌نهاد در دستور کار قرار گرفته است.

شرکت نفت بهران در این خصوص اعلام کرد: «این شرکت یکی از اولویت‌های اصلی خود در زمینه ایفای رسالت اجتماعی را حمایت از محیط‌زیست به‌ویژه جنگل‌های زاگرس قرار داده است و با افتخار می‌گوییم ظرفیت نهال‌کاری را هر سال نسبت‌به سال گذشته در جنگل کهن زاگرس افزایش خواهیم داد و این رسالت ماست.»