حتی پورشه 1000 اسب بخاری و BMW نمی توانند این تسلا را در مسابقه درگ شکست دهند


اگر زیر سنگ زندگی نکرده‌اید، می‌دانید که تسلا مدل S Plaid بسیار سریع است. ما شاهد شکست آن در مسابقات درگ انواع ابرخودروها بوده‌ایم و از ویدیوی اخیر می‌دانیم که سرعت آن در اطراف نوربرگ رینگ نیز به طرز وحشتناکی است. اما آیا می‌تواند با دو ماشین احتراقی بسیار قوی با ارتقاهای سنگین زیر کاپوت رقابت کند؟ پاسخ کوتاه بله است.

اما در اینجا نسخه طولانی تر است. کارواو یک مدل S Plaid را در مقابل یک پورشه 911 توربوی اصلاح شده و یک BMW M5 تیونینگ شده قرار می دهد. هر سه خودرو حدود 1000 اسب بخار قدرت دارند و تسلا با حدود 485 پوند (2200 کیلوگرم) سنگین ترین آنهاست. برای یادآوری، این خودرو دارای یک پیشرانه الکتریکی سه موتوره است که آن را به یکی از سریع‌ترین خودروهای تولیدی موجود در بازار امروز تبدیل می‌کند که شتاب صفر تا 60 مایل در ساعت 1.99 ثانیه دارد.

در مقابل آن، پورشه بر یک موتور 3.8 لیتری توئین توربو فلت شش با ورودی های بازار پس از فروش، سیستم اگزوز تیتانیومی جدید و یک نقشه ECU سفارشی متکی است. در نتیجه اوج خروجی 1011 اسب بخار است. 911 توربو با وزن 3637 پوند (1650 کیلوگرم) سبک ترین خودروی سه گانه است. آخرین اما نه کم اهمیت، یک BMW M5 ارتقا یافته وجود دارد. موتور 4.4 لیتری توئین توربو V8 آن تیونینگ شده و اکنون 1000 اسب بخار قدرت دارد. این به طور قابل توجهی سنگین تر از پورشه با وزن 4078 پوند (1850 کیلوگرم) است.

در سه مسابقه درگ اول یک چهارم مایل، مدل S Plaid برنده‌های راحت می‌شود. سپس راننده M5 پیشنهاد می کند که هر خودرو سه سرنشین داشته باشد اما نتیجه تفاوت چندانی ندارد. در واقع، این سدان باواریایی را در وضعیت بدتری قرار می‌دهد که با شکاف بزرگ‌تری نسبت به تسلا و پورشه شکست می‌خورد. اوضاع برای BMW در طول مسابقات استارت بدتر می شود.منبع