در اینجا نحوه ساخت Hyundai Ioniq 5 N Drift آورده شده است


از آنجایی که هیوندای Ioniq 5 N 2025 اولین خودروی الکتریکی عملکرد این شرکت است، باید فراتر از آن عمل کند تا از تجربه رانندگی جذاب و بازیگوشی در النترا، کونا و ولستر N اطمینان حاصل کند. در واقع، این خودروی برقی 641 اسب بخاری به خود می بالد. دو ویژگی جالب که علاقه مندان بسته به تمایلات Luddite خود، آنها را حیله گر یا دوست داشتنی می نامند.

اولین مورد Torque Kick Drift نام دارد. در خودروهای محرک عقب با گیربکس دستی، می توان با قرار دادن کلاچ در گوشه وسط، ثابت نگه داشتن دریچه گاز و سپس رها کردن (“لگد زدن”) کلاچ، یک لغزش کنترل شده را آغاز کرد. ضربه خوردن خط محرکه باعث شکستن لاستیک‌های عقب می‌شود و راننده می‌تواند با فشار دادن دریچه گاز برای یک لغزنده خشن یا Starsky spec 180 از کاهش کشش لحظه‌ای استفاده کند.

با این حال، از آنجایی که خودروهای برقی مشهور فاقد گیربکس دستی هستند – با وجود تعویض دنده برقی سرگرم‌کننده و بد بو تویوتا – افراد هیوندای توضیح دادند که Ioniq 5 N چگونه عمل را با استفاده از پدل‌های فرمان شبیه‌سازی می‌کند. برای شروع دریفت، هر دو پدل را به طور همزمان می‌کشید، که برق را به محور عقب قطع می‌کند و دریچه را برای لحظه‌ای به یک راننده جلو تبدیل می‌کند. سپس، هنگامی که زمان دریفت فرا می رسد، شخصی که پشت فرمان است، هر دو پدل را رها می کند، زیرا گشتاوری به موتور عقب برخورد می کند. این علاوه بر عملکرد شبیه سازی شده هشت سرعته دو کلاچه است که توسط پدل ها ارائه می شود.

دومی صدای موتور شبیه سازی شده است که قبلاً در جشنواره سرعت گودوود در سال 2023 مشاهده کردم. Ioniq 5 N با استفاده از دو بلندگوی خارجی و هشت بلندگوی داخلی، یکی از سه صدای پیشرانه را ارائه می‌کند که از یک توربوشارژ چهار سیلندر سنتی N تقلید می‌کند، یک غوغای آینده‌نگر الهام‌گرفته از خودروی آزمایشی RM22e، یا صدای مهیبی که از یک دوقلو شنیده می‌شود. موتور جت مافوق صوت من حالت اول را شنیدم، که دارای صدای بلند “آرام” و خرخره شتاب است که در واقع Elantra N خنده دار را به ذهن می آورد.

الهام بخشیدن به احساسات از طریق استفاده از نرم افزار ممکن است برخی از علاقه مندان به خودرو را ناراحت کند. به هر حال، نمی توان منکر لذتی که از یک خودروی اسپرت قدیمی و با شیفت تغییر می کند، وجود دارد. اما این نیز خوب است که می‌توان از فناوری برای هونینگ استفاده کرد – اکثر خودروهای الکتریکی بسیار سریع هستند، اما می‌توانند کمی بی‌روح نیز باشند. من شک دارم که هر کسی که به موسیقی متن یک Tron Lightcycle می‌رود بتواند این ادعا را در مورد هیوندای Ioniq 5 N مدل 2025 داشته باشد.منبع