دوئل بنتلی بنتایگا و رنج روور در نبرد گران قیمت خارج از جاده


SUV ها به وسیله نقلیه انتخابی برای خریداران خودروهای لوکس و اصلی تبدیل شده اند. خودروسازان بزرگ و کوچک روی بخش سودآور تمرکز کرده اند و رولزرویس، بنتلی، لامبورگینی و سایرین وارد این فضا شده اند. افزایش رقابت همیشه مورد استقبال قرار می گیرد، اما همه SUV ها از نظر ویژگی های عملکردی برابر نیستند.

ویدئویی جدید از Carwow بنتلی Bentayga S را در مقابل لندرور رنجروور قرار می دهد. این دو SUV یک سری چالش‌های خارج از جاده را تکمیل می‌کنند که توانایی‌های آنها را آزمایش می‌کند. با این حال، اینها تست‌های عملکرد معمولی شما نیستند، با اسب بخار و گشتاور در صندلی عقب تا فاصله زمین و شعاع چرخش.

نیروبخش لندرور موتور 4.4 لیتری دو توربوشارژ V8 است. این موتور 530 اسب بخار (395 کیلووات) و 553 پوند فوت (750 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. بنتایگا دارای یک موتور 8 سیلندر 4.0 لیتری توئین توربو کوچکتر است، اما قدرت بیشتری دارد و 550 اسب بخار (410 کیلووات) و 567 پوند فوت (770 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند.

بنتلی با وزنی معادل 2415 کیلوگرم در مقایسه با لندرور 5533 پوندی (2510 کیلوگرمی) سبک تر است. با این حال، در جایی که برای وسایل نقلیه خارج از جاده مهم است – ترخیص از زمین – آسیب می بیند. Bentayga زوایای رویکرد، خروج و شکست بدتری دارد. همچنین به زمین نزدیکتر می شود – 9.7 اینچ (247 میلی متر) تا 11.6 اینچ (295 میلی متر) – و تفاوت ها کاملاً مشهود است.

این موضوع برای بنتلی مشکل ساز می شود و نتوانسته دو چالش نهایی را تکمیل کند. اورهنگ ها خیلی طولانی هستند و SUV خیلی پایین روی زمین می رود تا تست ها را ایمن انجام دهد. با این حال، لندرور همه رویدادها را تکمیل کرد و پیروزی واضحی را بر بنتایگا تضمین کرد.

تنها برد بنتلی در اوایل مسابقه درگ تا بالای یک تپه بود. در چالش مانورپذیری آسیب دید، جایی که فرمان چرخ عقب لندرور به آن کمک کرد تا در پیچ‌های تنگ حرکت کند. لندرور در چالش فرود در سراشیبی نیز بنتلی را شکست داد.

هر دو لندرور رنجروور جدید و بنتلی بنتایگا S شاسی بلندهای گران قیمتی هستند که به ندرت شاهد زمین های خارج از جاده هستند. با این حال، اگر مجبور بودید بین یکی یا دیگری برای تفریح ​​در خارج از جاده یکی را انتخاب کنید، لندرور وسیله نقلیه عالی به نظر می رسد. اورهنگ‌های کوتاه‌تر، دیفرانسیل‌های قفل‌کننده و فاصله اضافی از سطح زمین، آن را به یک فوق‌ستاره خارج از جاده تبدیل می‌کند، حتی اگر قیمت بالا بسیاری از مالکان را از استفاده کامل از آن منصرف کند.منبع