دیوید کولتارد در حال رانندگی استون مارتین والکری را در موناکو دید


استون مارتین والکری و مرسدس-ای‌ام‌جی وان دو تا از عجیب‌ترین هایپراسپرت‌های حال حاضر هستند – نه تنها به دلیل جمعیت کم‌رنگ‌شان، بلکه به این دلیل که توانایی خرید یکی از آنها تضمینی برای مجاز بودن شما برای انجام این کار نیست. با این حال، یک مرد وجود دارد که می تواند هر دو را بخرد، و او اخیراً در حالی که پشت فرمان یک والکری است، دیده شده است.

ما در مورد دیوید کولتارد صحبت می کنیم، که در سال 2019 تأیید کرد که برای هر دو هایپرکار استون مارتین و مرسدس بنز سفارش داده است. راننده سابق F1 که به مفسر و مجری تبدیل شده بود، در حال رانندگی یک والکری دیده شد ExoticCarspotters در یوتیوب.

برنده 13 جایزه بزرگ در حالی که پسرش دیتون کولتارد را همراهی می کرد، در حالی که به طور معمولی یک والکری را در خیابان های موناکو رژه می رفت. اعتقاد بر این است که Valkyrie – در نمای بیرونی آبی مارینا با کابین آلکانترا آبی روشن – متعلق به کولتارد است که شماره شاسی آن 86 از 150 است.

برای افراد ناآشنا، Valkyrie یک هایپرکار با الهام از F1 است که از یک موتور 6.5 لیتری کوزوورث V12 تنفس طبیعی استفاده می کند که تا 11000 دور در دقیقه می چرخد. این سیستم با سیستم هیبریدی توسعه یافته توسط ریماک برای مجموع خروجی 1140 اسب بخار (838 کیلووات) کار می کند.

اولین هایپرکار واقعی استون مارتین توسط طراح ردبول F1 آدریان نیوی طراحی شد. همچنین در پایگاه میلتون کینز تیم، جایی که استون مارتین یک استودیوی طراحی راه اندازی کرده است، توسعه یافت. کولتارد در سالهای پایانی دوران حرفه ای خود در فرمول یک برای ردبول ریسینگ رانندگی کرد.

همانطور که گفته شد، تنها 150 دستگاه از Valkyrie ساخته خواهد شد که هر کدام بیش از 3 میلیون دلار ارزش دارند. تحویل Valkyrie در نوامبر سال گذشته آغاز شد، بنابراین تعجب آور نیست که تعداد انگشت شماری از واحدهای تحت مالکیت مشتری در طبیعت مشاهده شده است.

در همین حال، تولید مرسدس-ای ام جی وان مونتاژ دستی به تازگی آغاز شده است و تحویل آن در سال جاری آغاز شده است. شاید روزی شاهد باشیم که کولتارد نیز AMG One خود را خلبانی می کند.منبع