رئیس جنرال موتورز می گوید دو مراقبت ورزشی جدید Chevy در سال 2024 وارد بازار می شوند


اگرچه تنها یک ماه پیش بود که شورولت تحویل کوروت Z06 به مشتریان را آغاز کرد، دو خودروی اسپورت هیجان‌انگیز دیگر با نماد پاپیون در راه هستند. مارک رویس، رئیس جنرال موتورز، در جریان معرفی روز سرمایه گذار جنرال موتورز که در شهر نیویورک برگزار شد، این خبر هیجان انگیز را اعلام کرد. او وعده داد که یک جفت خودروی عملکردی با نشان شوروی در سال 2024 عرضه شود.

او در ادامه تصریح کرد که یکی از آنها «نسخه بعدی C8» خواهد بود و افزود که «نمی‌توانیم از نقطه نظر عملکرد تصور کنیم». به طور گسترده تصور می شود که این نسخه هیبریدی است که قبلاً مورد آزمایش قرار گرفته است، با قضاوت در مورد برنامه های کاربردی علامت تجاری اخیر، احتمالاً نام “E-Ray” را یدک می کشد. شایعات حاکی از آن است که این ابرخودروی الکتریکی به عنوان جانشین غیرمستقیم سطح تریم گرند اسپرت C7 خواهد بود. با ترکیب یک V8 با یک موتور(های الکتریکی) نصب شده در جلو، مطمئناً سیستم تمام چرخ محرک خواهد بود.

در مورد مدل دیگر، مارک رویس آن را “ماشین عملکردی باورنکردنی” نامید که “استانداردهای عملکرد جهان را برای شورولت تعیین می کند.” ذکر این نکته ضروری است که رئیس جنرال موتورز از نامیدن آن یک کوروت خودداری کرد. این لزوماً به این معنی نیست که این خودرو کاملاً متفاوت خواهد بود زیرا او ممکن است به شایعه‌های بلند مدت زورا اشاره داشته باشد. گفته می‌شود که این خودرو نیز هیبریدی است، اما با پیشرانه تخت 5.5 لیتری V8 Z06 به جای E-Ray LT2 که از Vette معمولی تهیه شده است.

مبادا فراموش کنیم همان کاری را که رویس انجام داد لینکدین اعلام کرد که یک کوروت تمام الکتریکی روی پلتفرم Ultium عرضه می شود. این افشاگری در ماه آوریل انجام شد، زمانی که او اعلام کرد که مدل هیبریدی در مقطعی در سال 2023 به فروش می رسد. نام و مشخصات فنی خودروها نزدیک به زمان عرضه فاش خواهد شد. او همچنین گفت مشتقات اضافی با سوخت بنزین در خط لوله هستند.

گزارش‌های اخیر ادعا می‌کنند که جنرال موتورز برنامه‌های بزرگ‌تری برای کوروت با تغییر نام افسانه‌ای برای یک سدان الکتریکی برای رقابت با پورشه تایکان دارد. حتی ممکن است یک SUV الکتریکی در پایین تر از خط وجود داشته باشد، اما در حال حاضر هیچ چیز رسمی نیست. در حال حاضر، ما فقط می دانیم که دو مدل شورولت عملکردی در سال 2024 وارد بازار می شوند و حداقل یکی از آنها هیبریدی خواهد بود.منبع