رندر انحصاری نسل بعدی BMW سری 5، طراحی مجدد سدان را پیش بینی می کند


رونمایی از ب ام و سری 5 جدید قریب الوقوع است. عکس‌های جاسوسی اخیر نشان داده‌اند که خودرو لایه‌های استتاری خود را از دست داده و بهترین نگاه ما را به مدل ارائه می‌کند. رندر جدید و غیررسمی ما در بالای پوسته‌ها پوشش‌های بیشتری را در خود جای داده است و پیش‌نمایش این است که سدان لوکس در اوایل سال آینده چه شکلی می‌تواند داشته باشد.

ب ام و سری 5 جدید را با پیشرانه های مختلف از جمله تمام برقی عرضه خواهد کرد. با این حال، i5 کاملاً شبیه به سایر مدل‌های خط تولید خواهد بود، زیرا از همان معماری CLAAR استفاده می‌کند که همتایان خود با موتورهای گازی، دیزلی و هیبریدی استفاده می‌کنند.

با توجه به اینکه طراحان BMW رویکرد محافظه‌کارانه‌ای را در طراحی مجدد به کار می‌برند، سری 5 تفاوتی اساسی با خودروی فعلی ندارد. این خودرو دارای یک جلوپنجره کلیوی باریک است که در کنار آن چراغ‌های باریک‌تر و عقب‌گرد قرار دارد. ورودی‌های نازک در قسمت‌های بیرونی سپر قرار گرفته‌اند و یک بازشوی زیرین زاویه‌دار بین آن‌ها وجود دارد.

رندر طراحی عقب خودرو را به تصویر نمی کشد. با این حال، به نظر می‌رسد که عکس‌های جاسوسی نشان می‌دهند که 5er دارای چراغ‌های عقب منحصربه‌فردی است – واحدهای دو نوار عریض که می‌توانند متصل شوند. اگرچه پیچیدگی Hofmeister باقی خواهد ماند، اما تسلیم روند فعلی BMW خواهد شد و دستگیره‌های درب هم سطحی دریافت می‌کند. هر نسخه سری 5 احتمالاً دارای ویژگی‌های طراحی منحصربه‌فردی است که تریم را از سایرین در خط متمایز می‌کند. خودروهای M Sport نسبت به M5 تمام عیار یا i5 برقی تهاجمی کمتری به نظر خواهند رسید.

سری 5 انواع مختلفی از پیشرانه ها از جمله موتورهای دیزلی را در خود جای می دهد. M5 دارای یک مجموعه هیبریدی پلاگین است که می تواند 644 اسب بخار قدرت (480 کیلووات) و 590 پوند فوت (800 نیوتن متر) گشتاور ارائه دهد. همین پیشرانه در XM نیز وجود دارد که می تواند تا 750 اسب بخار (559 کیلووات) تولید کند.

با این حال، قبل از ورود M5، یک پلاگین 5er دیگر به نام M560e معرفی خواهد شد که حدود 550-600 اسب بخار (410-447 کیلووات) تولید می کند. جزئیات مربوط به باتری و تنظیم موتور الکتریکی I5 همچنان یک راز باقی مانده است، اما این خودروساز احتمالاً چند پیکربندی را ارائه خواهد کرد.

ما انتظار داریم که سری 5 جدید در اوایل سال 2023 با پوشش الکتریکی i5 در تابستان آینده رونمایی شود.منبع