سوبارو به تازگی “سریعترین و سریعترین WRX تا کنون” را ساخته است


سوبارو با WRX بر خلاف سایرین به جشنواره سرعت گودوود می رود. این خودروی بسیار مشکی که به درستی Project Midnight نامیده می شود، اشاره ای به بدنه کامل فیبر کربنی آن که وزن را به شدت کاهش می دهد. سوبارو ادعا می‌کند که همراه با افزایش قدرت بزرگ در زیر کاپوت، این سریع‌ترین و سریع‌ترین ماشین مسابقه‌ای WRX است که از سوبارو موتور اسپورت ایالات متحده آمریکا عرضه می‌شود.

بیایید با موتور شروع کنیم. این یک موتور 2.0 لیتری تخت است که از تیم رالی کراس این شرکت گرفته شده است، تنها این موتور 670 اسب بخار قدرت و 680 پوند فوت گشتاور دارد. آسیاب توربوشارژ/اینترکول شده تا 9500 دور در دقیقه می چرخد ​​و هر چهار چرخ را همانطور که WRX باید می چرخاند. این خودرو در شاسی قرار می گیرد که برای انجام وظایف مسابقه ای سبک شده است و در نتیجه وزن خودرو 2469 پوند است. این تقریباً 1000 پوند سبک تر از WRX تولیدی است.

سوبارو

سوبارو

سوبارو

بدنه فیبر کربنی دارای انواع ارتقاء هوا نیز است. فاسیا دارای بال‌ها و یک اسپویلر بزرگ جلویی است که با قوس‌های چرخ‌ها که به‌شدت گشاد شده ترکیب می‌شوند تا ظاهری پهن داشته باشند. بال عقب یک نسخه به طور قابل توجهی تغییر یافته از مورد استفاده شده در خودروی رالی سوبارو ایالات متحده است. این خودرو بر روی سیستم تعلیق سفارشی که به طور خاص برای آسفالت تنظیم شده است سوار می شود و از چرخ های 18 اینچی با لکه هایی برای گرفتن استفاده می کند.

اگر چیزی به طور مبهم در مورد این خودرو آشنا هستید، احتمالاً فلش بک هایی به ویدیوی Gymkhana 2020 سوبارو با Travis Pastrana دارید. خدمه در Vermont SportsCar از آن به عنوان الهام بخش Project Midnight استفاده کردند، اما این پروژه برای پرواز در هوا طراحی نشده است. با سوار شدن اسکات اسپید، قهرمان رالی کراس و راننده سابق فرمول یک، سوبارو آن را به بالای تپه در گودوود می فرستد و در ماه های آینده به دنبال رکوردهای نامشخص دیگری خواهد بود.

اسپید گفت: “Subaru Motorsports USA و تیم Vermont SportsCar یک هیولای مطلق را به ارمغان آورده اند. هنگام رانندگی ماشین به وضوح ریشه های رالی کراس دارد، اما لاستیک ها، پیست و هندسه پهن تر، احساسی بسیار منحصر به فرد و چسبندگی باورنکردنی به آن می دهد. ماشین رانندگی نهایی؛ نیمه RX، نیمه ماشین اسپرت – لذت واقعی رانندگی.

Project Midnight اولین حضور رسمی خود را در 11 جولای در Goodwood انجام خواهد داد.منبع