سوبارو WRX tS جدید هنوز STI نیست


سوبارو قبلاً گفته است که STI روی این نسل از WRX نمی‌سازد. غمگین! اما این خودروساز به عرضه مدل های دیگر (کمی) ارتقا یافته WRX راضی است که تقریباً به خوبی مدل واقعی نیستند. سوبارو WRX TR را در سال 2023 معرفی کرد و امروز اولین نگاه خود را به WRX tS جدید داریم.

بدون عینک، ممکن است فکر کنید WRX tS از راه دور یک بیماری مقاربتی است. نمای بیرونی دارای سایه ای آشنا از رنگ آبی است، نشان WRX در جلوپنجره قرمز است و حتی ترمزهای ارتقا یافته از رنگ برنزی سوبارو استفاده می کنند. اما نگران نباشید، ارتقاء عملکرد واقعی برای بوت وجود دارد.

سوبارو WRX tS 2025

شبیه به WRX TR، tS توسط بخش STI سوبارو تنظیم شد. این خودرو دارای دمپرهای کنترل شده الکترونیکی برای سواری اسپرت تر، حالت های رانندگی قابل تنظیم قرض گرفته شده از مدل GT (کامل با حالت اسپرت) و ترمزهای Brembo با عملکرد بالا برای قدرت توقف بهتر است. روتورهای ارتقا یافته به کالیپرهای شش پیستون در جلو و دو پیستون در عقب جفت می شوند. لاستیک های جدید بریجستون پوتنزا S007 (245/35) دور چرخ های 19 اینچی می پیچند.

چیزی که تغییر نمی کند موتور است. زیر کاپوت همان 4 سیلندر 2.4 لیتری توربوشارژ موجود در هر مدل WRX وجود دارد. این موتور 271 اسب بخار قدرت و 258 پوند فوت گشتاور تولید می کند که با یک جعبه دنده شش سرعته دستی جفت می شود.

سوبارو WRX tS 2025

کابین دارای یک دسته ابزار دیجیتال 12.3 اینچی جدید با صفحه نمایش لمسی مرکزی 11.6 اینچی عمودی است. صندلی‌ها سطل‌های اسپرت Recaro هستند که در جیر مصنوعی مشکی با لهجه‌های آبی و آرم‌های WRX tS که در پشت‌سری‌ها مهر شده‌اند، پیچیده شده‌اند. مانند هر WRX مدرن، مجموعه ای از فناوری ایمنی چشمی سوبارو را نیز با مواردی مانند کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، و موارد دیگر دریافت می کنید.

سوبارو نمی‌گوید قیمت WRX tS چقدر است، اما تایید کرد که این مدل جایگزین TR خواهد شد. WRX tS در اوایل سال 2025 به فروش می رسد.منبع