سوپرتراک برقی 1400 اسب بخاری فورد می تواند رکورد پیکس پیکس را بشکند


فورد امیدوار است در تپه‌نوردی بین‌المللی پایکس پیک امسال، رکورد دیگری را ثبت کند. این خودروساز رکورد قبلی را با نزدیک به 37 ثانیه در سال گذشته در SuperVan 4.2 شکست داد و این شرکت با F-150 Lightning SuperTruck بازگشته است. فورد در اواخر ماه گذشته آیرودینامیک وحشی خود را به نمایش گذاشت و اکنون جزئیاتی در مورد پیشرانه EV در اختیار دارد.

SuperTruck از سه موتور 6 فاز STARD UHP استفاده کرد که در مجموع بیش از 1400 اسب بخار نیرو تولید می کردند که بیشتر از SuperVan 4.2 است که فورد در رویداد سال گذشته کمپین کرد. با این حال، به نظر می رسد که پایین تر از SuperVan 4.0 است که 1972 اسب بخار قدرت داشت. انرژی از یک باتری لیتیوم پلیمری NMC با عملکرد فوق العاده بالا تامین می شود.

فورد F-150 لایتنینگ سوپرتراک

فورد پوشش استتار کامیون را با رنگ قرمز، سفید و آبی مناسب جایگزین کرد و طراحی آن آئرودینامیک شدید را فریاد زد. این خودروساز ادعا می کند که این پیکاپ می تواند 6000 پوند نیروی رو به پایین با سرعت 150 مایل در ساعت ایجاد کند.

فورد دارای ویژگی های آیرودینامیکی برجسته ای مانند اسپلیتر سه تکه جلویی عظیم و بال غول پیکر عقب با گردن قو است. همچنین دارای کانال‌هایی در جایی که چراغ‌های جلو باید باشند، دیفیوزرهای جانبی، کانال‌های کاپوت و دریچه‌ها، و یک دیفیوزر عظیم در عقب که به سختی سیستم تعلیق کاملاً سفارشی و داخلی را پنهان می‌کند، دارد. لاستیک‌های پیرلی P-Zero که دور چرخ‌های فورج منیزیمی پیچیده شده‌اند، با ترمزهای کربن-سرامیکی در پشت آن‌ها، چسبندگی را فراهم می‌کنند.

فورد F-150 لایتنینگ سوپرتراک
فورد F-150 لایتنینگ سوپرتراک

همچنین همه چیز در داخل لایتنینگ است، جایی که یک کفپوش از فیبر کربن خالی، یک صندلی مسابقه، یک فرمان، یک نمایشگر کوچک و چیزهای دیگر وجود ندارد. یک کنسول مرکزی موقت دارای دو ردیف دکمه است که عملکردهای مختلف خودرو را کنترل می کند.

راننده مسابقه رومن دوما بار دیگر وارد فورد خواهد شد. او سال گذشته با SuperVan 4.2 مسیر را طی کرد و رکورد جدیدی را در کلاس آزاد با دویدن 8 دقیقه و 47.682 ثانیه ثبت کرد. فورد باید رکورد جدیدی را با قدرت بیشتر در سوپرتراک ثبت کند. صعود تپه در 23 ژوئن اتفاق می افتد.منبع