شرکت چینی گوشی‌های هوشمند شیائومی در حال ساخت یک خودروی الکتریکی است که به نظر جالب می‌رسد


شرکت چینی شیائومی به خاطر گوشی‌های هوشمند و اسکوترهای الکترونیکی خود شناخته شده است. اکنون، به لطف ثبت مجوز فروش عمومی در چین، می‌توانیم به اولین خودروی سواری این شرکت، یک سدان تمام برقی به نام SU7، نگاه کنیم.

اخبار خودرو چین موفق به مشاهده این پرونده در وب سایت وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) شد که لیستی از خودروهایی را که به طور ماهانه در حال انجام فرآیند تایید هویت چین هستند، منتشر می کند. داده ها در دسترس عموم هستند و شامل مواردی مانند عکس ها، مشخصات، سطوح تریم و موارد دیگر می شوند.

x2

SU7 از جلو ما را به یاد جنسیس G70 می اندازد، عمدتاً به لطف آن چراغ های جلوی افقی. شکل فست‌بک چهار در، حال و هوای پورشه تایکان را ایجاد می‌کند، مانند اسپویلر فعال موجود در پشت. اما با فاصله بین دو محور کمی بیش از 9.8 فوت و طول کلی 16.4 فوت، SU7 کمی بلندتر از تایکان است.

این پرونده تعدادی نکته دیگر را نیز نشان می دهد، از جمله چرخ های 19 اینچی و 20 اینچی موجود، و سیستم LIDAR موجود که در بالای شیشه جلو نصب شده است. دو گزینه پیشرانه وجود دارد، با توجه به اخبار خودرو چین: یک سیستم دیفرانسیل عقب پایه با قدرت 295 اسب بخار و یک نسخه چهار چرخ محرک قدرتمندتر با قدرت 663 اسب بخار. حداکثر سرعت برای خودروی پایه به 130 مایل در ساعت و برای نسخه قدرتمندتر به 164 مایل در ساعت محدود شده است.

SU7 با همکاری شرکت پکن صنعت خودروسازی با مسئولیت محدود (BAIC) ساخته خواهد شد. اخبار خودرو چین، انتظار می رود تولید در دسامبر آغاز شود. جالب اینجاست که این همان شرکتی است که مرسدس بنز برای ساخت خودروهای خود در چین تحت جوینت ونچر پکن و بنز که در سال 2005 تأسیس شد، قرارداد می بندد.

x3

مانند اکثر خودروهای چینی، ما انتظار نداریم شیائومی SU7 در آمریکای شمالی به فروش برسد. در این مورد، ما فکر می‌کنیم مایه شرمساری است، زیرا می‌توانیم از خودروهای الکتریکی جالب و اسپرت‌تری استفاده کنیم که شبیه چیزی غیر از حباب‌های ماهی‌شکل بی‌روح هستند.منبع