طرح مفهومی شاسی بلند کامپکت تویوتا bZ مدل جدید خودروی برقی احتمالی را معرفی کرد


تویوتا در نمایشگاه خودروی لس آنجلس امسال بر برقی‌سازی تمرکز کرده است. این خودروساز علاوه بر معرفی نسل پنجم پریوس، اولین خودروی مفهومی شاسی‌بلند کامپکت bZ را به نمایش می‌گذارد. این یک کراس اوور کوچکتر برای خط تولید خودروهای الکتریکی در حال رشد این برند تصور می کند.

کانسپت bZ Compact SUV دارای ظاهری بسیار چروک و حجاری شده است. در جلو، امضای نور جدید تویوتا را دارد که در پریوس جدید نیز دیده می شود. در طراحی از لامپ های براکتی شکل در هر طرف و یک نوار نورانی که روی بینی را پوشانده استفاده می کند. یک فاسیای جلویی تهاجمی به سمت بیرون در امتداد لبه پایینی زاویه دارد.

هنگامی که به خودرو در نمایه نگاه می کنید، می توانید متوجه برآمدگی های کوتاه شوید. سقف دارای خطوط نازکی بر روی شیشه جلو و درهای جلو است اما در عقب ضخیم تر می شود. در یک لمس عجیب، چراغ ترمز سوم بخشی از یک باله در بالای سقف است. ما معمولاً انتظار داریم این عنصر بخشی از هاچ بک باشد.

یک چین تیز در امتداد پهلوها کشیده می شود. دستگیره های درب جلو هم سطح با بدنه است. آنهایی که در عقب هستند در ستون هستند.

زوایای هاچ بک عقب به سمت پایین به یک نقطه تیز تبدیل می شود. چراغ های عقب دور لبه پایینی آن می پیچند. یک پخش کننده برجسته بخش پایینی دم را اشغال می کند.

Toyota bZ Compact SUV Concept فرمان داخلی، خوشه ابزار دیجیتال و صفحه نمایش لمسی مرکزی
نمای کلی داشبورد داخلی مفهومی SUV کامپکت تویوتا bZ

در داخل، bZ Compact SUV Concept زیبایی مینیمالیستی دارد. راننده فرمان عریض و هشت ضلعی را در دست می گیرد. مانند bZ4X و پریوس جدید، دسته ابزار از داشبورد بیرون می‌آید. صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی در مرکز کابین قرار دارد و پایین صفحه نمایش دارای چند دکمه خازنی است. انتخابگر درایو یک ستون ساده از دکمه ها در پایه کنسول است.

این وسیله نقلیه یک دستیار هوش مصنوعی به نام Yui دارد. سرنشینان می توانند از دستورات صوتی استفاده کنند و سیستم با نشانه های نور صوتی و تصویری که در اطراف کابین حرکت می کنند پاسخ می دهد.

bZ Compact SUV Concept صرفا یک ویترین سبک است. تویوتا هیچ اشاره ای به پیشرانه ای که برای این مدل استفاده می کند، نمی کند.

نمایش خودکار لس آنجلس

تمام اخبار مربوط به نمایشگاه خودرو لس آنجلس را مشاهده کنید

برنامه فعلی تویوتا ایجاد پنج خودرو در خانواده مدل bZ است. bZ4X در حال حاضر در فروش است و bZ3 در حال حاضر فقط برای چین است. اگرچه، ظاهراً بعداً به اروپا می رسد. اعلامیه این برند در مورد مفهوم bZ Compact SUV به طور مشخص نمی گوید که آیا نسخه تولیدی آن در راه است یا خیر، اما طراحی کاملاً با سایر محصولات این برند فرعی مطابقت دارد.منبع