فایل های تویوتا برای علامت تجاری Lexus LFR در اروپا


تویوتا درخواست علامت تجاری برای “LFR” و “Lexus LFR” در اروپا ثبت کرد. این شرکت مدارک را در 14 اکتبر 2022 ارسال کرد. از آنجا که در همان تاریخی است که این داستان منتشر می کند، دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا هنوز در حال پردازش درخواست است. این رویه معمولاً چند ماه طول می کشد تا آژانس تصمیم بگیرد که آیا علامت تجاری را اعطا کند یا خیر.

چیزی که این بایگانی را جذاب می‌کند این است که لکسوس یک طرح نام‌گذاری ثابت دارد که از دو حرف و سه عدد تشکیل شده است. گاهی اوقات، یک “h” در انتهای آن وجود دارد که یک پیشرانه هیبریدی را نشان می دهد. سوپراسپرت LFA برای استفاده از این نامگذاری استثنا است.

با در نظر گرفتن این موضوع، دیدن علامت تجاری LFR به دلیل شباهت نام با LFA، علاقه ما را برانگیخته است. اگرچه، گاهی اوقات این برنامه ها به هیچ نتیجه ای منجر نمی شوند زیرا یک خودروساز فکر می کند که ممکن است از یک نام استفاده کند اما در نهایت تصمیم دیگری می گیرد.

عامل دیگری که این پرونده را جذاب می کند این است که لکسوس ممکن است روی یک ابرخودرو جدید کار کند. مفهوم ورزش الکتریکی (گالری بالا) در ابتدا در دسامبر 2021 معرفی شد و اولین حضور عمومی در جشنواره سرعت گودوود در سال 2022 داشت. همچنین در هفته خودروی مونتری امسال به نمایش گذاشته شد.

لکسوس می گوید که قصد دارد کانسپت اسپورت الکتریکی شده را به تولید برساند. هدف ایجاد وسیله نقلیه ای با برد بیش از 435 مایل (700 کیلومتر) و توانایی رسیدن به سرعت 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) در مدت کمی بیشتر از 2.0 ثانیه است. مشخصات دقیق پیشرانه همچنان یک راز باقی مانده است.

شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه نسخه تولیدی کانسپت اسپورت الکتریکی از گیربکس دستی شبیه سازی شده استفاده خواهد کرد. ظاهراً این فناوری توان خروجی موتور الکتریکی را محدود می کند و باعث می شود رانندگان برای باز کردن قفل بیشتر “دنده ها” را تغییر دهند. با این حال، گزارش شده است که سیستم هنوز در مراحل آزمایشی است، بنابراین همه چیز ممکن است تغییر کند.

در حالی که لکسوس می گوید قصد دارد کانسپت اسپرت الکتریکی را بسازد. زمان برای اولین نمایش هنوز یک رمز و راز کامل است.

اولین مدل از خانواده جدید خودروهای الکتریکی لکسوس RZ 450e است. پیش از پایان سال جاری در ایالات متحده به فروش می رسد.منبع