فدرال‌رزروها از خودروسازان می‌خواهند دستگاه‌های ضدسرعت را در خودروها نصب کننداگر هیئت ملی ایمنی حمل و نقل (NTSB) راه خود را پیدا کند، خودروی شما به زودی می تواند به شما هشدار دهد اگر سرعت دارید. آژانس فدرال روز سه‌شنبه توصیه کرد که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) به فناوری دستیار سرعت هوشمند (ISA) در خودروهای جدید نیاز دارد که به راننده در هنگام سرعت گرفتن خودرو هشدار دهد.

دو نوع سیستم ISA وجود دارد: غیرفعال و فعال. Passive، همان چیزی است که NTSB می‌خواهد، از طریق هشدارهای دیداری، شنیداری یا لمسی، به راننده در مورد سرعت بیش از حد مجاز خودرو در بالاتر از حد اعلام شده هشدار می‌دهد. سیستم‌های فعال نفوذی‌تر هستند و تجاوز از حد سرعت اعلام شده را دشوار اما غیرممکن می‌کنند. سایر سیستم های فعال ISA می توانند به طور کامل از تجاوز سرعت مجاز توسط رانندگان جلوگیری کنند. نمونه های خاصی از چنین سیستم های فعال در اطلاعیه NTSB ذکر نشده است.

این آژانس از 17 خودروساز از جمله تویوتا، جنرال موتورز و فورد خواست تا ISA های غیرفعال را در خودروهای جدید خود نصب کنند. موتور 1 با چندین نفر تماس گرفت و پرسید که آیا آنها توصیه آژانس را دنبال می کنند یا نظری در مورد آن دارند. در صورت دریافت پاسخ، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

ISA ها جدید نیستند، رانندگان از سیستم های ابتدایی در فرانسه در اوایل دهه 1980 استفاده می کردند، اما آنها از راننده می خواستند که یک محدود کننده تنظیم کند. امروزه، سیستم‌های مدرن طبق قانون در اروپا الزامی است، که آنها را برای خودروهای جدید از مدل سال 2022 اجباری می‌کند. این سیستم ها به دوربین های تشخیص علائم جاده و پایگاه داده ها متکی هستند.

آژانس همچنین توصیه کرد که NHTSA دستورالعمل هایی را برای ایالت ها ایجاد کند که به آنها کمک کند برنامه های ISA interlock را برای مجرمان تکراری اجرا کنند، اما همه توصیه های NTSB در مورد برادر بزرگ و نظارت بیشتر نیست. همچنین از آژانس فدرال می‌خواهد که راه‌هایی را برای کاهش سرعت تکرار و تکرار جرم بیابد. همچنین از NHTSA می‌خواهد تا مردم را در مورد مزایای سیستم‌های ISA آموزش دهد.

توصیه NTSB پس از بررسی یک تصادف مرگبار در نزدیکی لاس وگاس شمالی در اوایل سال 2022 رسید. یک دوج چلنجر با سرعت بالای چراغ قرمز رد شد و با سرعت 103 مایل در ساعت وارد یک تقاطع شد. بر اثر برخورد با پنج خودروی دیگر، 9 نفر کشته شدند. به گفته این آژانس، در سال 2021، ایالات متحده متحمل 12330 تلفات ناشی از سرعت غیرمجاز شد.منبع