فورد چراغ‌های جلویی را پیش‌نمایش می‌کند که می‌توانند تابلوها را به جاده برسانند

مرسدس اولین کسی بود که چند سال پیش با چراغ دیجیتال اختیاری خود برای کلاس S این کار را انجام داد، اما اکنون یک برند اصلی در حال پیش نمایش فناوری مشابه خود است. فورد در حال کار روی چیزی است که از آن به عنوان چراغ‌های جلو با وضوح بالا یاد می‌کند که چیزی بیش از روشن کردن جاده‌های پیش رو را انجام می‌دهند. چراغ‌های جلوی بیضی آبی نیز با نمایش مسیرها، محدودیت‌های سرعت و حتی اطلاعات آب‌وهوا در جاده، به عنوان پروژکتور علامت نیز عمل می‌کنند، بنابراین مستقیماً در محدوده دید راننده قرار می‌گیرند.

این فناوری نه تنها با در نظر گرفتن راننده بلکه برای کمک به سایر شرکت کنندگان در جاده توسعه یافته است. یک مثال مرتبط زمانی است که خط‌کشی‌های جاده محو یا نامشخص هستند و مردم نمی‌توانند به درستی گذرگاه روبه‌رو را ببینند. این چراغ‌ها می‌توانند یک خط عابر پیاده را نشان دهند که خطرات تصادفات مربوط به عابر پیاده را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، چراغ های جلو می توانند مسیری را که راننده برای عبور ایمن از دوچرخه سواران استفاده می کند روشن کند.

فورد نمی‌گوید چه زمانی چراغ‌های جلو با وضوح بالا را در یک مدل تولیدی معرفی می‌کند، اما زمانی فرا می‌رسد که این فناوری منحصر به خودروهای لوکس نخواهد بود.منبع