فیات گراند پاندا جدید نشان می دهد که طرح های سرگرم کننده مرده نیستند


اگرچه خط تولید فیات در اروپا در حال پیر شدن است، حداقل به طور قابل توجهی متنوع تر از آنچه در اینجا در ایالات متحده به دست می آوریم است. به غیر از 500 و 500X، هاچ بک و واگن تیپو نیز وجود دارد. علاوه بر این، مدل های داغ آبارث، کراس اوور 600X و پاندا زیبا وجود دارند. گراند پاندا جدید، خودرویی بزرگتر و از نظر مکانیکی متفاوت، به دومی پیوسته است.

Grande Panda به جای جایگزینی برای پاندا فعلی که حداقل تا سال 2027 باقی خواهد ماند و در آن زمان 16 سال از عمر آن می گذرد، اضافه شده به خانواده است. همانطور که از نام تازه وارد پیداست، بسیار بزرگتر از ماشین قدیمی است. طول آن 157 اینچ است که حدود 12 اینچ طولانی تر از نسل سوم پاندا است که در سال 2011 به بازار عرضه شد.

این هنوز یک خودروی کوچک با استانداردهای آمریکایی است، اما به طور قابل توجهی قابل توجه تر از قبل است. جهش در اندازه واقعاً غافلگیرکننده نیست زیرا این کراس اوور جعبه‌ای اساساً نسخه فیات از سیتروئن C3 جدید است که در اروپا فروخته می‌شود. به نظر می رسد بسیار بد بوتر از اتصال فرانسوی آن است، حتی اگر این یک مدل تولیدی است، حال و هوای ماشین مفهومی را ایجاد کند.

فیات گراند پاندا شاد از طرح پیکسلی استفاده می‌کند که ممکن است شما را به هیوندای Ioniq 5 بیندازد. آن چراغ‌های LED جلو در روز دارای الگوی شطرنجی هستند. این یک موضوع تکراری است که در داخل چراغ های عقب نیز متوجه آن خواهید شد. مارک ایتالیایی به شهری با مربع ها و زوایای 90 درجه رفت، که دیدن آن در دنیای خودرویی که طراحی های خمیده و خطوط منحنی بر آن حاکم است، طراوت بخش است.

این چرخ‌های 17 اینچی با طراحی برش الماس دارای یک “X” مرکزی برای تمجید از علامت نور در جلو و عقب هستند. روکش پلاستیکی اطراف قوس چرخ ها باعث می شود که گراند پاندا ناهموارتر به نظر برسد، همانطور که ریل های سقف درشت نیز این کار را انجام می دهند. به جای استفاده از یک نشان قدیمی در پشت، یک اسکریپت بزرگ فیات در درب عقب نقش بسته است. حروف پاندا بر روی نوار افقی سیاه رنگی که چراغ‌های عقب را به هم وصل می‌کند، در معرض دید قرار گرفته است.

گراند پاندا با پیشرانه های هیبریدی و الکتریکی به فروش می رسد که احتمالاً همان پیشرانه های موجود برای سیتروئن C3 است. انتظار یک موتور بنزینی 1.2 لیتری توربوشارژ با سه سیلندر، یک سیستم هیبریدی ملایم و یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک دوکلاچه را دارید. ICE برای 100 اسب بخار خوب است در حالی که موتور الکتریکی قدرت موقت 28 اسب بخار را فراهم می کند. با این حال، این موتور الکترونیکی تنها 12 اسب بخار در هنگام شتاب تولید می کند.

گراند پاندا تمام برقی ممکن است موتور 113 اسب بخاری را از e-C3 به همراه باتری 44 کیلووات ساعتی لیتیوم فسفات آهن (LFP) برای برد 199 مایلی به ارث برده باشد. سیتروئن همچنین قصد دارد از سال 2025 یک e-C3 124 مایلی ارزان‌تر به فروش برساند.

گراند پاندا تنها در اروپا نخواهد بود زیرا فیات می خواهد مدل جدید را در خاورمیانه و آفریقا نیز بفروشد.منبع