لامبورگینی هوراکان STO با تغییرات آرایشی و سخت افزاری به صورت یکباره به فروش می رسد


لامبورگینی دیگر سفارشی برای هوراکان نمی‌پذیرد، زیرا تولید باقی‌مانده به فروش رسیده است. با این حال، این موضوع مانع از این نمی شود که برند ایتالیایی از نسخه ویژه ای که نمی توانید آن را بخرید، رونمایی کند. ابرخودروی V10 تنفس طبیعی که به مناسبت یک دهه فعالیت در بخش موتوراسپرت Squadra Corse این شرکت ساخته شده است، یک STO یکباره است که توسط Ad Personam، بخش شخصی سازی داخلی، طراحی شده است.

اگر رنگ‌های Verde Mantis (سبز) و Nero Noctis (سیاه) آشنا به نظر می‌رسند، دلیل خوبی برای آن وجود دارد. لامبورگینی تصمیم گرفت هوراکان را با طرحی دو رنگ بپوشاند که از SC63، ماشین مسابقه استقامتی جدید Sant’Agata Bolognese الهام گرفته است. پایان چشمگیر با لوگوهای سالگرد روی درها و موتیف Squadra Corse در باله عقب بالای درب موتور تکمیل شده است.

تم مشکی و سبز در داخل جایی که لامبورگینی صندلی ها را در Nero Ade Alcantara با دوخت های متضاد Verde Fauns پیچیده است، ادامه دارد. این STO منحصر به فرد همچنین دارای رول بار آلومینیومی، پوشش کف فیبر کربنی و کمربندهای ایمنی چهار نقطه ای است. تکمیل ترفندها، پلاک فیبر کربنی است که بر روی دیوار آتش عقب نصب شده است تا انحصاری بودن خودرو را برجسته کند.

در حالی که همه این تغییرات صرفا جنبه زیبایی دارند، برخی تغییرات سخت افزاری نیز وجود دارد. لامبورگینی می گوید Huracan STO SC 10° Anniversario اولین مدل جاده ای است که بخش Squadra Corse روی آن کار کرده است. در جلو، آنها به آن تکان های فیبر کربنی کاپوت برای نیروی رو به پایین بیشتر داده اند. در عقب، بال بزرگ در زاویه سه درجه بالاتر قرار دارد تا STO را به جاده چسباند.

علاوه بر این، این خودرو دارای کمک فنرهای مشتق شده از موتوراسپرت، دمپرهای قابل تنظیم چهار جهته و لاستیک های سفارشی بریجستون با ترکیبی جدید است. لوازم جانبی رسمی اگزوز تیتانیوم Akrapovic که سال گذشته معرفی شد، به عنوان استاندارد در این هوراکان منحصر به فرد ارائه می شود تا موسیقی متن جذاب تری به V10 بدهد، حتی در دورهای پایین تر.

اگر صحبت از موتور 5.2 لیتری شد، همچنان 631 اسب بخار قدرت و 417 پوند فوت گشتاور تولید می کند. Super Trofeo Omologata قوی ترین هوراکان در بین همه آنها از نظر اسب بخار است و همان پانچ را با تکنیکا جدیدتر و پرفورمانته قدیمی تر ارائه می دهد. گشتاور دومی در واقع کمی بیشتر بود، در 443 پوند فوت.

V10 با هوراکان از بین می‌رود زیرا جایگزین این ابرخودرو از یک موتور کوچک‌تر استفاده می‌کند، احتمالاً یک V8 توئین توربو با حداقل یک موتور الکتریکی.منبع