متأسفانه نمایشگر در داخل فرمان اکنون امکان پذیر است


خودروسازان در حال کمبود مکان برای قرار دادن صفحه نمایش در داخل خودروها هستند، اما تامین کننده خودرو آلمانی ZF برای نجات روز اینجاست. از طریق بخش ایمنی غیرفعال خود، متوجه شده است که چگونه یک نمایشگر را در فرمان آینده قرار دهد. طراحی ZF Lifetec بدیهی است که کیسه هوا را حفظ می کند، اما دیگر از مرکز چرخ باز نمی شود. در عوض، از لبه بالایی باد می کند.

طبق گفته ZF Lifetec، انجام این کار، املاک و مستغلات را در مرکز فرمان آزاد کرده و آن را برای یک “رابط تلفن هوشمند مانند” آماده کرده است. این شرکت به فکر قرار دادن یک صفحه نمایش مرکزی یا چند نمایشگر لمسی است. انجام این کار به تولیدکنندگان خودرو آزادی بیشتری در طراحی فرمان بدون ایجاد اختلال در ایمنی می دهد.

تیم سازنده این پروژه توضیح می‌دهد که لزوماً نباید طرحی تمام صفحه باشد، زیرا می‌تواند با ترکیب یک سوئیچ چرخشی با سطوح لمسی، یک چیدمان هیبریدی باشد. دادن فضای بیشتر به مهندسان برای بازی با مرکز فرمان، نصب حسگرهای اضافی در خودروهای مجهز به سیستم رانندگی نیمه خودران را ممکن می‌سازد. ZF Lifetec می‌گوید این تشخیص عملی که به خودرو اجازه می‌دهد متوجه شود همچنان به جاده توجه می‌کنید، ایمنی را تقویت می‌کند.

ما با این شرکت تماس گرفته‌ایم تا بفهمیم آیا ساخت فرمان گرد با این فناوری امکان‌پذیر است یا باید رویه آن صاف باشد. حداقل این یک یوغ نیست. مهمتر از آن، اگر ماشین تصادف کند در حالی که دست های راننده در موقعیت ساعت 12 است، چه اتفاقی می افتد؟ در حالت ایده آل، دستان شما باید روی 9 و 3 یا 10 و 2 باشد، بسته به اینکه از چه کسی بخواهید. امیدواریم که ZF به درخواست ما پاسخ دهد زیرا ما سهم عادلانه رانندگان خود را با هر دو دست روی لبه بالایی دیده‌ایم.

پونتیاک-بونویل

1989 پونتیاک بونویل

مگر اینکه شما یک راننده فرمول 1 باشید که مجبور باشد هنگام مسابقه تنظیمات زیادی را انجام دهد، واقعاً نیازی به صفحه نمایش در فرمان خود ندارید. برخی استدلال می کنند که مهندسان به جای تلاش برای اختراع مجدد چرخ (فرمان) باید روی مناطق دیگری تمرکز کنند. اگر خودروسازان این مسیر را دنبال می کنند، در مورد قرار دادن دکمه های فیزیکی به جای آن چطور؟ می دانید، مانند پونتیاک بونویل.

با یک دسته ابزار دیجیتال، یک سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، یک صفحه نمایش اضافی فقط برای سرنشین جلو و یک نمایشگر هدآپ، ما از قبل صفحه نمایش کافی داریم. زمان آن فرا رسیده است که دکمه‌ها را بازگردانید، یا حداقل از دسترسی به همه چیز فقط از طریق صفحه نمایش اجتناب کنید.منبع