مرسدس با Apple Music و Universal برای کیفیت صدای استودیویی همکاری می کند


یک خودروی لوکس باید چندین لایه از پیچیدگی را ارائه دهد که از ظرافت و عملکرد گرفته تا فناوری و ویژگی‌های پیشرفته متفاوت است. برای این منظور، مرسدس با فروش محصولات غیر اپلی که دارای صدای فضایی با Dolby Atmos از Apple Music به صورت بومی در خودرو هستند، به علاقه‌مندان به صدا کمک می‌کند. این شرکت با Apple Music و Universal Music Group (UMG) همکاری کرده است تا کیفیت صدایی را که “در مرسدس بنز تایید شده است” ارائه دهد.

این فناوری با مدل های مجهز به جدیدترین سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX و یکی از سیستم های صوتی سه بعدی و چهار بعدی Burmester اختیاری سازگار است: EQE، Maybach S-Class، Benz S-Class، EQS و EQS SUV. علاوه بر این، شاسی بلند EQE که به تازگی معرفی شده است را می توان با فناوری صوتی پیشرفته نیز داشت. سیستم صوتی 4 بعدی 1750 واتی کمتر از 31 بلندگو دارد، از جمله شش بلندگوی سه بعدی که صدا را از بالا منتشر می کنند، به همراه دو آمپلی فایر و یک ساب ووفر 18.5 لیتری.

اگر یکی از مدل‌های فوق را دارید و قبلاً اشتراک Apple Music دارید، فوراً به آهنگ‌ها و آلبوم‌های منتخبی که از صدای فضایی با Dolby Atmos بهره می‌برند دسترسی خواهید داشت. جالب اینجاست که مرسدس می‌گوید برای به حداکثر رساندن کیفیت صدای داخل خودرو، خودروهای مجهز به یکی از دو سیستم صوتی Burmester را به گروه موسیقی یونیورسال ارائه می‌کند.

برای مدل‌های ذکر شده در بالا، «شفافیت بی‌نظیر» وعده داده شده است که کیفیتی شبیه استودیو را در مرسدس بنز شما ارائه می‌کند. مطالعه‌ای که به سفارش این خودروساز و توسط شرکت تحقیقات بازار Appinio از آلمان انجام شده است، نشان می‌دهد که بیش از 70 درصد از مصرف‌کنندگان موسیقی می‌گویند که بیشتر به موسیقی داخل خودروی خود گوش می‌دهند. تقریباً 72 درصد نمی‌توانند رانندگی یک وسیله نقلیه را بدون موسیقی تصور کنند، در حالی که از هر سه پاسخ‌دهندگان، دو نفر گفتند که کیفیت صدای داخل خودرو مهم است.منبع