مرسدس بنز E-Class Estate با پیشرانه PHEV


مرسدس بنز کلاس E نسل جدیدی در افق دارد. علاوه بر سدان چهار در، یک نوع واگن نیز در راه است. در حالی که ما عکس های جاسوسی قبلی از مدل سقف بلند داریم، ماشین موجود در این گالری اولین نگاه ما به مدل پلاگین هیبریدی این استیت است.

از نظر زیبایی شناسی، نسخه PHEV این واگن تقریباً شبیه به نسخه کاملاً احتراقی است. تنها تغییر بزرگی که در اینجا قابل مشاهده است، دری است که شارژر روی گلگیر عقب سمت راننده را می پوشاند.

نوار افقی در جلوپنجره به ما می گوید که این یک مدل استاندارد مرسدس بنز است، نه تریم AMG. متأسفانه، استتار بیشتر جزئیات طراحی را پنهان می کند. نگاهی اجمالی به چراغ‌های جلو، که نواری از چراغ‌های روشن در بالای آن دارند، وجود دارد.

مرسدس سعی می کند آن را پنهان کند، اما به نظر می رسد کلاس E جدید ظاهر جالبی دارد. در امتداد درهای پایینی بخش های چین دار وجود دارد. این عنصر در پشت به سمت بالا خم می شود تا گلگیرهای عقب را برجسته کند. ما نمی توانیم به طور قطعی ببینیم، اما سقف مشکی روی این خودرو به نظر می رسد یک سقف پانوراما باشد.

بدیهی است که واگن کلاس E سقف بلندتری برای ایجاد فضای بار اضافی در عقب دارد. این یکی دارای پانل هایی در زیر شیشه هاچ بک برای پنهان کردن شکل مدل تولیدی است. به نظر می رسد چراغ های عقب شکلی جذاب با بخش خمیده در پایین دارند. سپر عقب لوله های اگزوز را پنهان می کند، اما عکس های جاسوسی خروجی های در معرض دید مدل های AMG را نشان می دهد.

نگاهی اجمالی به داخل کلاس E جدید نشان می‌دهد که یک دسته ابزار دیجیتال و یک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی پرتره‌گرا وجود دارد که در یک زاویه در کنسول مرکزی قرار دارد. بخش‌های مشکی بیرونی حسگرهای مختلفی را پوشش می‌دهند، بنابراین انتظار می‌رود این مدل از فناوری پیشرفته کمک راننده برخوردار باشد.

خریداران کلاس E طیف گسترده ای از پیشرانه ها را برای انتخاب خواهند داشت. این شامل گزینه های هیبریدی ملایم و PHEV خواهد بود. در بالای این محدوده، E 63 با موتور 2.0 لیتری توربوی پلاگین با قدرت 671 اسب بخار (500 کیلووات) وجود خواهد داشت.

ما انتظار داریم کلاس E جدید در نیمه اول سال 2023 معرفی شود. مشخص نیست که آیا این سدان و واگن همزمان به نمایش درخواهند آمد یا خیر. به طور کلی، مرسدس به تدریج انواع AMG را پس از مدل های اصلی عرضه می کند. همچنین کلاس CLE جایگزین کلاس C و E کوپه و کانورتیبل خواهد بود.منبع