مرسدس AMG GT 53 کوپه اسپید قادر به پنهان کردن پیشرانه PHEV نیست


مرسدس در حال آماده سازی یک کوپه جدید است و عکاسان جاسوسی ما آن را در حال آزمایش ثبت کردند. عکس‌ها مرسدس AMG GT 53 کوپه را نشان می‌دهند که حتی با تمام پوشش‌ها نیز براق به نظر می‌رسد. این همراه سقف ثابت SL جدید خواهد بود.

مرسدس استایل ماشین را زیر پوشش استتار پنهان می کند و تقریباً همه چیز را به جز سقف می پوشاند. بسیاری از جزئیات ظاهری ظریف پنهان می ماند و روکش جلویی چهره ورزشی خودرو را مخدوش می کند. با این حال، کوپه دارای یک جلوپنجره عریض است که در بالای یک دهانه جلوپنجره گسترده پایینی قرار گرفته است. سوراخ‌های کاموی جلو نشان می‌دهد که فاسیا ورودی‌های بزرگی در لبه‌های بیرونی سپر دارد.

در عقب آنقدر اعوجاج وجود ندارد، چراغ‌های عقب نازک تا حدی توسط استتار پوشانده شده است. پیشرانه هیبریدی پلاگین به راحتی قابل تشخیص است و درب شارژ به وضوح روی سپر عقب قابل مشاهده است. لوله‌های اگزوز گرد این GT را از سایر مدل‌هایی که دیده‌ایم متمایز می‌کند، با نوک‌های مربعی نوع رده بالای AMG GT 63 که در سایر عکس‌های جاسوسی کاملاً قابل مشاهده است.

جزئیات پیشرانه همچنان یک راز باقی مانده است، اما این خودرو باید همان تنظیمات AMG C63 SE Performance را دریافت کند. این بدان معناست که AMG GT 53 که احتمالاً AMG GT 53 SE Performance نامیده می شود، از یک موتور 2 لیتری توربوشارژ و یک موتور الکتریکی برای تولید ترکیبی 671 اسب بخار (493 کیلووات) بهره می برد. یک خودروی هیبریدی پلاگین با موتور V8 در بالاترین حد خود قرار خواهد گرفت و احتمالاً بیش از 800 اسب بخار (588 کیلووات) قدرت خواهد داشت.

ما فضای داخلی خودرو را ندیده ایم، اما باید شبیه به SL باشد. با این حال، ما انتظار نداریم که GT صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی کج SL را داشته باشد. این دو خودرو پلتفرم‌ها و برخی قطعات مشترک خواهند داشت، اما ماموریت‌های متفاوتی با مرسدس دارند. GT جدید یک خودروی اسپرت و با قابلیت پیست خواهد بود، در حالی که SL تجربه‌ای راحت‌تر از کروز لوکس را ارائه می‌دهد.

مرسدس نگفته است که GT جدید چه زمانی می تواند معرفی شود، اما انتظار داریم سال آینده رونمایی شود. نسخه پرطرفدار PHEV V8 احتمالاً بعداً وارد بازار خواهد شد و پس از عرضه نسخه‌های دیگر مرسدس به خط تولید ملحق خواهد شد. این خودروساز تنها GT را به عنوان یک کوپه عرضه خواهد کرد زیرا مرسدس GT رودستر را متوقف کرد و عملاً آن را با SL جدید جایگزین کرد.منبع