مرسدس EQS SUV اولین خودروی الکتریکی این برند شد که در ایالات متحده تولید شد

بازار ایالات متحده اولین بازاری خواهد بود که شاسی بلند EQS را دریافت می کند و انتظار می رود فروش آن اواخر تابستان امسال آغاز شود. هنوز هیچ جزئیات قیمتی منتشر نشده است، اگرچه این SUV باید کمی گرانتر از EQS 450 103,360 دلاری یا EQS 580 126,950 دلاری باشد. یک نسخه با برند Maybach در حال حاضر در دست توسعه است.منبع

مرسدس بنز EQS SUV – بزرگترین و لوکس ترین شاسی بلند الکتریکی این شرکت تا به امروز – اکنون در خطوط تولید قرار دارد. حمل و نقل خانواده با آلایندگی صفر در کارخانه توسکالوزا در آلاباما ساخته شده و از آنجا به بازارهای جهانی صادر می شود. شروع تولید شاسی بلند EQS بخشی از استراتژی این خودروساز برای مونتاژ هشت خودروی تمام الکتریکی در هفت سایت مختلف در سه قاره در سال جاری است. بعداً در سال 2022، شاسی بلند EQE نیز در همان محل تولید به تولید خواهد رسید.

18 عکس ها

در یک بیانیه مطبوعاتی جدید، مرسدس همچنین توضیح می‌دهد که سیستم‌های باتری برای SUV EQS را در کارخانه باتری‌سازی Bibb County که اخیراً افتتاح شده، تولید می‌کند. این فرآیند در یک خط تولید 985 فوتی (300 متری) با بیش از 70 ایستگاه کاری انجام می شود. برای یادآوری، باتری SUV EQS بر اساس طراحی معماری مدولار است و در سدان های الکتریکی EQS و EQE نیز استفاده می شود.