مک لارن سولوس به عنوان تک سرنشین و ویژه پیست با 829 اسب بخار معرفی شد

12 عکس ها

مک لارن در هفته خودروی مونتری امسال برای ما سورپرایز دارد. این برند از Solus رونمایی می کند که از اتومبیل های مسابقه ای چرخ باز الهام گرفته است. این شرکت تنها 25 عدد از آنها را تولید می کند و هر نمونه در حال حاضر یک خریدار دارد. تحویل در سال 2023 آغاز می شود.

سولوس یک سرنشین را در خود جای می دهد و سایبان می لغزد تا راننده وارد خودرو شود. هر کدام به سفارش خریدار است زیرا مک لارن با مشتری کار می کند تا صندلی و مکان ثابت آن را برای شخص خاص قالب بندی کند. مانند یک ماشین مسابقه ای چرخ باز، فرمان شامل کنترل ها و نمایشگرهای ضروری برای ابزار است. حلقه رول و ساختار محافظ هاله تیتانیوم با چاپ سه بعدی است.

25 خریدار یک تجربه کامل مسابقه ای را دریافت می کنند که شامل یک برنامه مربیگری توسعه راننده، یک لباس مسابقه مطابق با FIA، کلاه ایمنی و یک دستگاه HANS سفارشی است.

این مدل از یک جعبه دنده هفت سرعته متوالی با پوششی استفاده می کند که پانل های آلومینیوم و منیزیم را با هم مخلوط می کند. سیستم تعلیق عقب به گیربکس متصل می شود.

مک لارن سولوس

سیستم تعلیق از دو جناغی در دو انتها تشکیل شده است. بدنه جلو، دمپرهای تحت فشار را نشان می دهد و میله های کششی در عقب وجود دارد.

Solus در حال حاضر در مرحله آزمایش مسیر توسعه است. خریداران به جلسات رانندگی نمونه اولیه دسترسی پیدا می‌کنند که در آن می‌توانند اطلاعاتی را در مورد تکامل خودرو ارائه دهند. وقتی این فرآیند کامل شد، این افراد به رویدادهای آهنگ ویژه دسترسی خواهند داشت. به علاوه، یک کیس پرواز شامل ابزار، جک، پایه، دستگاه های رادیویی و یک پیش گرمکن خنک کننده خواهد بود، بنابراین آنها می توانند دستگاه را به رویدادهای دیگر ببرند.منبع

سولوس دارای یک موتور V10 تنفس طبیعی 5.2 لیتری جاد است که 829 اسب بخار نیرو (619 کیلووات) و 479 پوند فوت (650 نیوتن متر) تولید می کند. دور آن تا 10000 دور در دقیقه می‌چرخد و نیروگاه یکی از عناصر ساختاری شاسی است. مک لارن قصد دارد این وسیله نقلیه را در 2.5 ثانیه به سرعت 62 مایل در ساعت برساند و حداکثر سرعت آن بیش از 200 مایل در ساعت (320 کیلومتر در ساعت) باشد.