نمونه اولیه رنو توینگو 2026 یک خودروی برقی یکپارچهسازی با سیستمعامل کامل است


رنو روز چهارشنبه یک نمونه اولیه از نسل جدید هاچ بک توینگو را معرفی کرد که قرار است در سال 2026 به فروش برسد. تویینگو جدید تمام الکتریکی خواهد بود و با توجه به طراحی این نمونه اولیه، ظاهری الهام گرفته از هاچ اصلی توینگو خواهد داشت. دهه نود

ظاهر این نمونه اولیه Twingo با مدل قبلی که از یک نمای شرکتی و طرح منحصر به فرد موتور عقب و دیفرانسیل عقب استفاده می کرد، فاصله زیادی دارد. شکل کلی با نسل اول Twingo مشترک است، در حالی که فاسیا برداشتی جذاب و مدرن از طراحی عجیب و غریب و شادی بخش چراغ های جلوی خودروی اصلی است. خودروی جدید حتی دارای دریچه های سه گانه دریچه آفست روی کاپوت است، اما در اینجا، آنها به جای نشستن همسطح، به مراتب برجسته تر هستند و از بدنه خارج می شوند.

رنو هنوز هیچ مشخصاتی را در مورد Twingo آینده منتشر نکرده است، اما وعده داده است که بازدهی باورنکردنی تا 6.2 مایل در هر کیلووات ساعت خواهد داشت. در برخی زمینه‌ها، این امر آن را به کارآمدترین خودروی الکتریکی موجود در ایالات متحده تبدیل می‌کند و از Ioniq 6 دیفرانسیل عقب پیشی می‌گیرد که تنها می‌تواند به سرعت 4.2 مایل در هر کیلووات ساعت برسد.

Twingo جدید در زیر دریچه رنو 5 برقی جدید رنو و SUV جمع و جور رنو 4 با استفاده از همان معماری ماژولار “AmpR Small” قرار خواهد گرفت. طراحی، مهندسی و تولید بر عهده Ampere، زیرمجموعه کوچک خودروهای برقی گروه رنو خواهد بود.

رنو می گوید که Twingo جدید با قیمت پایه «زیر 20000 یورو» یا حدود 21700 دلار با نرخ فعلی مبادله خواهد بود. قیمت ورودی به خصوص فریبنده با توجه به اینکه اکثر خودروهای برقی موجود امروزی برای خریدار معمولی بسیار گران هستند.

این ترکیبی از طراحی جذاب، کارایی چشمگیر و مقرون به صرفه بودن باعث می شود که ما هرگز Twingo جدید را برای فروش در آمریکای شمالی بیشتر غم انگیز نخواهیم دید. بیشترین امیدی که می توانیم به آن داشته باشیم این است که خودروسازان با نمایندگی هایی در این سمت دریاچه الهام بخش خودروسازان هستند تا خودروهای برقی کوچک و ارزان را جدی تر بگیرند.منبع