نکات مهمی که هنگام خرید دوچرخه کوهستان باید در نظر بگیرید

بهترین دوچرخه کوهستان

اگر شما فردی هستید که به دوچرخه سواری در کوهستان علاقه دارید، اما نمی‌دانید که خرید بهترین دوچرخه کوهستانی برای شما کدام است، به طور حتم این متن به شما کمک فراوانی خواهد کرد. در این متن انواع دوچرخه کوهستان برای شما بررسی می‌شود و نمایندگی دوچرخه کوهستان نیز برای شما معرفی می‌شود.

در زیر به ساختار و نکات مهمی که در خرید بهترین دوچرخه کوهستان باید توجه داشته باشید، قرار گرفته است:

چرخ‌های دوچرخه کوهستان:

نکته مهم در خرید بهترین دوچرخه کوهستان، در چرخ‌های به کار رفته در آن است. چرخ‌ها نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل دوچرخه سوار دارند. در واقع زمانی که بر روی دوچرخه کوهستان می‌نشینید، چرخ‌های دوچرخه بیشتر از هر چیزی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید روی دوچرخه خود کنترل خوبی داشته باشید. علاوه بر مورد تعادل، چرخ‌های دوچرخه کوهستان در مورد سرعت و شتاب و همچنین ترمز و توقف به شما کمک به سزایی می‌کنند. چرخ‌های به کار رفته در دوچرخه کوهستان معمولا با چرخ‌های به کار رفته در دوچرخه‌های معمولی تفاوت دارند و  با توجه به این که در چه محیطی از آن‌ها استفاده می‌کنید متغیر هستند.

ساختار دوچرخه کوهستان:

از دیگر نکات مهم درخرید بهترین دوچرخه کوهستان، ساختار و وزن دوچرخه است. هرچقدر که دوچرخه کوهستان سبک‌تر باشد، کنترل کردن این وسیله راحت‌تر خواهد بود و ورزشکار نیاز به صرف انرژی کمتری خواهد داشت. به همین دلیل است که معمولا بهترین دوچرخه کوهستان را از آلیاژ آلومینیوم می‌سازند، تا وزن سبک آن باعث شود که ورزشکار کنترل بهتری روی دوچرخه خود داشته باشد و بتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند. در ساخت دوچرخه کوهستان از متریال دیگری همچون فولاد، تیتانیوم و فیبر کربن نیز استفاده می‌شود.

بهترین دوچرخه کوهستان: دنده دوچرخه کوهستان:

دنده دوچرخه کوهستان از جمله مهم‌ترین المان‌ها در خرید بهترین دوچرخه کوهستان به حساب می‌آید. تعداد دنده‌ها برای دوچرخه کوهستان حرفه‌ای نکته اساسی و مهمی است و در کارآمد بودن این وسیله ورزشی بسار تاثیرگذار است. علاوه بر این نکات، به کنترل بهتری به ورزشکار بر روی این وسیله می‌دهد و انرژی ورزشکار را برای یک تمرین خوب حفظ می‌کند.

ترمز دوچرخه کوهستان:

نکته آخری که ورزشکار برای خرید یک دوچرخه کوهستان خوب باید توجه داشته باشد، ترمزهایی است که برای دوچرخه به کار می‌روند. زیرا در عملکرد دوچرخه سوار بسیار تاثیرگذار خواهد بود. ترمزها عمدتا از 3 نوع تشکیل می‌شوند: 1. لقمه ای 2. دیسکی- مکانیکی 3. دیسکی- هیدرولیکی. بهترین دوچرخه کوهستان از نوع سوم ترمز یعتی ترمز دیسکی – هیدرولیکی استفاده می‌کند زیرا عملکرد آن از نظر کنترل سرعت و توقف به مراتب بالاتر از سایر ترمزها است.

بهترین دوچرخه کوهستان: انواع دوچرخه کوهستان

دوچرخه‌های کوهستان شامل 4 نوع هستند:

هارد (Hard) : این نوع دوچرخه به دلیل نداشتن هیچ‌گونه سیستم تعلیق یا فنربندی انعطاف‌پذیری کمی دارد.

هارد تیل (Hard Tail) : کمک ‌فنر این نوع دوچرخه کوهستان فقط بر روی دوشاخه جلو قرار گرفته است و چرخ‌ عقب دوچرخه سیستم تعلیق ندارد. این نوع از دوچرخه کوهستان دارای طراحی فریم ساده‌ای است، قیمت ارزان‌تری به نسبت سایر دوچرخه‌های کوهستان دارد، برای مسیرهای صاف یا با ناهمواری کم‌تر مناسب است، هزینه‌ای که برای نگهداری این نوع دوچرخه باید پرداخن کنید کمتر است و همچنین دارای وزن سبکی است.

سافت تیل : همان‌گونه که از نام این دوچرخه مشخص است، محور عقب این نوع دوچرخه نیز دارای یک کمک‌فنر است.

فول ساسپنشن  : بهترین نوع دوچرخه کوهستان، از نوع فول ساسپنشن است. فریم این نوع از دوچرخه‌های کوهستان دو تکه بوده و دارای سیستم تعلیق کامل است. این نوع دوچرخه کوهستان حرفه‌ای بوده و مخصوص مسیرهای پرمانع، صخره‌ای و دارای سراشیبی است. دوچرخه کوهستان فول ساسپنشن برای استفاده بسیار راحت هستند و سواری بسیار لذت بخشی را برای ورزشکار ایجاد می‌کنند. وزن دوچرخه‌های فول ساسپنشن نسبت به سایر دوچرخه‌های کوهستان بیشتر بوده و همچنین قیمت دوچرخه کوهستان حرفه‌ای که دارای این سیستم است، بالاتر و گران‌تر خواهد بود .

معرفی بهترین دوچرخه کوهستان

در زیر دو نوع از معروف‌ترین و بهترین دوچرخه کوهستانی به همراه مشخصات آن‌ها در سایت دانا بیان شده است.

دوچرخه کوهستان کراس کانتری:

این سبک از دوچرخه کوهستان پرطرفدارترین و یکی از موارد بهترین دوچرخه‌ کوهستان است. سبک کراس کانتری بهترین دوچرخه کوهستان برای مسابقات حرفه‌ای را دارد؛ و برای خرید یک مدل خوب آن باید حداقل چیزی حدود 2 هزار دلار هزینه پرداخت کرد. به دلیل اینکه این نوع از دوچرخه کوهستان مناسب یک دوچرخه سوار حرفه‌ای است، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای شروع دوچرخه سواری و  یا دوچرخه سواری در شهر نمی‌باشد. بنابراین این مدل فقط برای دوچرخه سواران حرفه‌ای کوهستان است.

دوچرخه کوهستان اسپرت:

دوچرخه کوهستان اسپرت برای عموم مردم ساخته شده است و برای مسابقات حرفه‌ای طراحی و تولید نمی‌شود. این سبک از دوچرخه، جزء اصیل‌ترین سبک دوچرخه کوهستان است.

این مدل از دوچرخه کوهستان دارای یک دوشاخ جلو  10 یا 11 سانتیمتری است و به ندرت از “کمک وسط” در آن استفاده می شود. لوازم و فریم استفاده شده در این سبک از دوچرخه کوهستان از رده متوسط و پایین‌تری استفاده می‌کند و به همین دلیل، دارای قیمت پایین‌تری برای مصرف کننده است. البته این موضوع به این معنی نیست که این سبک دوچرخه کیفیت پایینی دارد و برعکس بسیار با کیفیت است.

این دوچرخه می‌تواند بهترین دوچرخه کوهستان برای کسانی که قصد طبیعت گردی دارند یا برای کسانی که در پارک‌های جنگلی یا شهرهای کوهستانی تصمیم دارند دوچرخه سواری کنند باشد. این سبک از دوچرخه بسیار پرطرفدار است به طوری که بسیاری از افراد از این سبک دوچرخه‌ برای تردد در شهر‌ استفاده میکنند، با آنکه برای استفاد

بهترین دوچرخه کوهستان

اگر از علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری در کوهستان هستید، اما نمی‌دانید بهترین دوچرخه کوهستان برای خرید چیست، این متن به شما کمک زیادی می‌کند. در این متن انواع دوچرخه کوهستان برای شما بررسی می شود و آژانس دوچرخه کوهستان به شما معرفی می شود.

در زیر ساختار و نکات مهمی که هنگام خرید بهترین دوچرخه کوهستان باید به آن توجه کنید آورده شده است:

مسیرهای MTB:

نکته مهم در خرید بهترین دوچرخه کوهستان چرخ هایی است که استفاده می شود. چرخ ها نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل سوارکار دارند. در واقع، وقتی روی دوچرخه کوهستان نشسته اید، چرخ های دوچرخه بیش از هر چیز به شما کمک می کند تا کنترل خوبی بر دوچرخه خود داشته باشید. علاوه بر تعادل، چرخ‌های MTB به شما در بهبود سرعت و شتاب و همچنین ترمزگیری و توقف کمک می‌کنند. چرخ های مورد استفاده در دوچرخه های کوهستان به طور کلی با چرخ های مورد استفاده در دوچرخه های معمولی متفاوت است و بسته به محیطی که در آن از آنها استفاده می کنید متفاوت است.

ساختار MTB:

نکته مهم دیگر در خرید بهترین دوچرخه کوهستان ساختار و وزن دوچرخه است. هر چه دوچرخه کوهستان سبک تر باشد، کنترل این وسیله آسان تر خواهد بود و ورزشکار باید انرژی کمتری صرف کند. به همین دلیل است که بهترین دوچرخه کوهستان معمولاً از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود، به طوری که سبک بودن آن به ورزشکار اجازه می دهد دوچرخه خود را بهتر کنترل کند و تعادل خود را حفظ کند. از مواد دیگری مانند فولاد، تیتانیوم و فیبر کربن نیز در ساخت دوچرخه های کوهستانی استفاده می شود.

بهترین دوچرخه کوهستان: تجهیزات دوچرخه کوهستان:

دنده ATV یکی از مهم ترین قسمت های خرید بهترین ATV است. تعداد دنده یک دوچرخه کوهستان حرفه ای نکته اساسی و مهمی است و تاثیر زیادی در کارایی این تجهیزات ورزشی دارد. در کنار این نکات به ورزشکار کنترل بهتری بر دستگاه می دهد و

ترمزهای MTB:

آخرین چیزی که ورزشکار باید در هنگام خرید یک دوچرخه کوهستان خوب در نظر بگیرد، ترمزهای استفاده شده روی دوچرخه است. زیرا در عملکرد دوچرخه سوار بسیار موثر خواهد بود. ترمزها عمدتاً از 3 نوع تشکیل شده اند: 1. بایت 2. دیسک مکانیکی 3. دیسک هیدرولیک. بهترین دوچرخه کوهستان از نوع سوم ترمز یعنی ترمز دیسکی هیدرولیک استفاده می کند، زیرا عملکرد آن از نظر کنترل سرعت و توقف بسیار برتر از ترمزهای دیگر است.

4 نوع دوچرخه کوهستان وجود دارد:

مشکل: این نوع دوچرخه انعطاف کمی دارد زیرا سیستم تعلیق یا تعلیق وجود ندارد.

هارد تیل: شوک این نوع دوچرخه کوهستان فقط روی دوشاخه جلو قرار می گیرد و چرخ عقب دوچرخه فاقد سیستم تعلیق است. این نوع دوچرخه کوهستان طراحی قاب ساده ای دارد، قیمت پایین تری نسبت به سایر دوچرخه های کوهستان دارد، برای جاده های هموار یا ناهموار مناسب است، هزینه ای که برای نگهداری این نوع دوچرخه باید بپردازید کمتر است و همچنین سبک وزن همانطور که از نام این دوچرخه پیداست، اکسل عقب این نوع دوچرخه ها دارای ضربه گیر نیز می باشد.

سیستم تعلیق کامل: بهترین نوع دوچرخه کوهستان سیستم تعلیق کامل است. فریم این نوع دوچرخه کوهستان دو قسمتی بوده و دارای سیستم تعلیق یکپارچه می باشد. این نوع دوچرخه کوهستان حرفه ای است و مخصوص مسیرهای شیب دار، صخره ای و سراشیبی است. استفاده از دوچرخه های کوهستانی با سیستم تعلیق کامل بسیار راحت است و سواری بسیار دلپذیری را برای ورزشکار ارائه می دهد. وزن دوچرخه های تعلیق کامل بیشتر از سایر دوچرخه های کوهستان است و قیمت دوچرخه های کوهستان حرفه ای مجهز به این سیستم بالاتر و گرانتر خواهد بود.

معرفی بهترین دوچرخه کوهستان

در زیر دو نوع دوچرخه کوهستان معروف ترین و بهترین و ویژگی های آنها آورده شده است.

دوچرخه سواری کوهستانی کراس کانتری:

این سبک دوچرخه کوهستان محبوب ترین و یکی از بهترین دوچرخه های کوهستان است. سبک کراس کانتری در بهترین دوچرخه کوهستان برای دوره های حرفه ای. و برای خرید یک مدل خوب باید حداقل 2000 دلار بپردازید. از آنجایی که این نوع دوچرخه کوهستان برای یک دوچرخه سوار حرفه ای مناسب است، برای افراد مبتدی تا دوچرخه سواری یا دوچرخه سواری در شهر گزینه مناسبی نیست. بنابراین این مدل برای دامپزشکان حرفه ای محفوظ است.

MTB ورزشی:

دوچرخه های کوهستانی اسپرت برای عموم مردم در نظر گرفته شده اند و برای مسابقات حرفه ای طراحی و تولید نشده اند. این سبک دوچرخه یکی از اصلی ترین سبک های دوچرخه کوهستان است.

این مدل MTB دارای دوشاخ جلویی 10 یا 11 سانتی متری است و به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.