هزینه تعویض شیشه جلوی مک لارن F1 33000 دلار استمک لارن F1 یک ماشین گران قیمت است. خرید آن نه تنها ده ها میلیون دلار هزینه دارد، بلکه به دلیل کاهش عرضه قطعات و نیازهای تعمیر و نگهداری بسیار تخصصی، نگهداری آن نیز گران است. تعویض شیشه جلو به تنهایی 33000 دلار برای شما هزینه دارد. موتور 1 آموخته است.

ما گمان می کنیم که تنها دو نفر روی زمین وجود دارند که واقعاً به این تعداد اهمیت می دهند: دو مالک مک لارن F1 که شیشه جلوی آنها در جریان رویداد Velocity Invitational آخر هفته گذشته در Sonoma Raceway در کالیفرنیا ترک خورد. ویدئویی که از پادوک در اینستاگرام منتشر شده است، دو خودرو را نشان می‌دهد که هر کدام ترک‌های قابل توجهی روی شیشه‌های جلوی خود دارند:

یک منبع آشنا با هزینه های تعویض مک لارن F1 تایید کرد موتور 1 قیمت خود شیشه 25000 دلار به اضافه 8000 دلار دیگر برای پوشش هزینه نصب است. این بدان معناست که خسارت در ویدیوی بالا معادل حدود 66000 دلار خسارت است. فقط برای چند ترک شیشه جلو.

منبع دیگری که با قطعات F1 آشناست گفت موتور 1 هنوز تعداد کمی از شیشه‌های جلوی جایگزین اصلی در مقر مک لارن در بریتانیا نگهداری می‌شوند، بنابراین اینطور نیست که این مالکان مجبور نباشند برای ساخت قطعات جدید هزینه کنند. در واقع، این منبع به ما می‌گوید که مک لارن در حال برنامه‌ریزی برای مهندسی و راه‌اندازی شیشه‌های جلوی جدید برای F1 است، بنابراین مالکان پس از اتمام عرضه در آینده، از شانس نخواهند برد.

شیشه جلو حتی اولین قسمتی نیست که مک لارن برای افزایش عمر مفید F1 دوباره مهندسی کرده است. منبع ما به ما گفت که کارخانه تولید مخازن و چرخ‌های سوخت آلومینیومی را برای جایگزینی واحدهای قدیمی منیزیم آغاز کرده است. بنابراین اگر صاحب یک F1 هستید، مطمئن باشید که هرگز به پشتیبانی از قطعات کارخانه تمایل نخواهید داشت.

منبع