هنسی ونوم اف 5 با سرعت 250 مایل در ساعت در حین تست سرعت بالا تصادف می کندبنیانگذار این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که یک راننده آزمایشی هنسی سازنده سوپراسپرت از تصادف با سرعت 250 مایل در ساعت با ونوم F5 در مرکز فضایی کندی در فلوریدا در اوایل ماه جاری دور شد. اینستاگرام در روز شنبه.

جان هنسی گفت که تیمش در حال آزمایش یک سیستم آیرودینامیکی جدید برای F5 بود، یک ابرخودروی 1817 اسب بخاری که در سال 2020 عرضه شد، زمانی که خودرو در سرعت 250 مایل در ساعت نیروی رو به پایین را از دست داد و باعث از دست دادن کنترل راننده آزمایش شد. در کمال تعجب راننده بدون هیچ آسیبی از تصادف دور شد.

علت سقوط این هواپیما مشخص نشده است. هنسی می گوید که تیم او در حال تجزیه و تحلیل داده ها برای کشف علت اصلی این حادثه هستند.

هنسی در بیانیه ای گفت: من از تیم مهندسان و تکنسین هایمان که خودرویی فوق العاده قوی را طراحی و ساخته اند بسیار سپاسگزارم. ما همچنین از اولین پاسخ دهندگان و کارکنان KSC برای پاسخ سریع آنها برای اطمینان از ایمنی همه بسیار سپاسگزاریم.”

هنسی از Venom F5 به عنوان سریع ترین خودروی تولیدی روی کره زمین یاد می کند که می تواند حداکثر سرعت ادعایی 311 مایل در ساعت را داشته باشد. با این حال، تا زمان نوشتن این مقاله هیچ تلاشی برای رسیدن به آن سرعت ثبت نشده است. این شرکت دلیلی برای آزمایش هوانوردی جدید ارائه نکرد، اگرچه با توجه به مکان آزمایش، ما گمان می‌کنیم که این آئرو به منظور کمک به بهبود سرعت خط مستقیم بوده است.

هیچ اطلاعاتی در مورد وضعیت خودروی آزمایشی یا ماهیت تصادف وجود ندارد و همچنین جدول زمانی برای تست حداکثر سرعت هنسی نداریم. امیدوارم آسیب خیلی بد نباشد. ما در حال مرگ هستیم که ببینیم یک خودروی آمریکایی سد 300 مایل در ساعت را می شکند.

منبع