ولو، اکچویتور و پمپ‌ها نیکو ستاره قشم | kasrasaran

از آنجا که از این نوع شیر ها در کاربردهای کنترلی استفاده می شود ، اندازه آنها تأثیرات مهمی در سیال دارد. برای تعیین اندازه صحیح ولو خود ، ابتدا حجم مورد نظر سیال فرآیندی را از طریق سیستم تعیین کنید. این به معنای درک چگونگی جریان سیال ، وزن مخصوص / ویسکوزیته و میزان جریان مطلوب آن است. سپس ، حداكثر فشارها و دماي ورودي / خروجي ، همچنين ظرفيت مورد نظر شیر و نيروهايي را كه براي مسدود كردن جريان نياز دارد ، محاسبه كنيد. نهایتاً ، می توان از جداول برای تعیین نسبت مناسب قطر داخلی به خارجی شیر استفاده کرد.

ولوهای دارای اتصالات پیچی معمولا در خطوط لوله با قطر کمتر از 150 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرند. در حالت عادی این اتصالات به صورت بسته در مسیر لوله کشی قرار دارند. هر زمان در مسیر لوله کشی نیاز به اتصال دو لوله با قطر یکسان وجود داشته باشد، باید از کوپلینگ استفاده کنیم. در این موارد باید از کاهنده ها برای اتصالات لوله کشی آن قسمت از ساختمان استفاده کنیم. انتخاب اتصالات و اجرای درست آن ها نقش کلیدی در آب بندی سیستم لوله کشی دارد. در تصویر بالا، نمونه‌ای از یک شیر چند راهه پرکاربرد در سیستم لوله‌کشی آب استخر نمایش داده شده است.

اتصالات جوشی مانیسمان

به طور کلی، یک شیر باید در فضای بین لوله های ثابت قرار بگیرد، بنابراین اگر تغییرات در لوله های موجود ناممکن باشد، این نکته می تواند حیاتی باشد. به همین دلیل نیز برخی از تولید کنندگان شیرهای خود را به عنوان جایگزینی بعدی برای شیرهای دیگر ارائه می دهند. همچنین در اندازه های بزرگتر، شیرآلات معمولاً برای اتصالات خود به فلنج استاندارد ASME متصل می شوند. اما در اندازه های کوچکتر، اتصالات ممکن است انوع متنوع تری مانند جوشی یا کلمپی باشند. در شیرهای دروازه ای اصولا برای متصل نمودن شیر به لوله از فلنج و پیچ و مهره استفاده می شود. همچنین برای جلوگیری از نشت سیال از محل فلنج، از گسکت (واشر آببندی) استفاده می شود.

انتخاب ریلیف ولومناسب برای استفاده مستلزم توجه به این عوامل است:

ولو، اکچویتور و پمپ‌ها نیکو ستاره قشم | kasrasaran

به نحوی که در زمان چرخش فلکه، کشوی شیر به همراه محور به سمت بالا و پایین می رود. بنابراین در زمانی که شیر باز باشد قسمت رزوه شده آن قابل مشاهده بوده و امکان تشخیص باز یا بسته بودن شیر را به بررسی من در اینجا ناظر می دهد. البته این مشخصات فنی در تولیدکنندگان یا تأمین کنندگان مختلف می تواند تفاوت هایی داشته باشد.

آشنایی با انواع اتصالات سیم و کابل

رسانه مهارتی نماتک به شما کمک می‌کند تا به راحتی مهارت‌های کاربردی در حوزه صنعت را بیاموزید و گامی موثر در پیشرفت صنعت کشور بردارید. در کلیپ زیر، یکبار دیگر مکانیزم عملکرد ولو های ایمنی فشار را بررسی خواهیم کرد. در واقع این شیر هر موقع فشار داخل زودپز بیش از حد بشود، با انتقال فشار به بیرون، مانع از ترکیدن زود پز می شود. در شرایط وخیم تر باعث ترک خوردن لوله ها شود که به پدیده شوک الکتریکی موسوم است.

  • به عنوان مثال، تیغه‌های روتور فولاد ضد زنگ در برابر زنگ‌زدگی محیط مرطوب مقاومت می‌کنند، در حالی که تیغه‌های روتور برنزی مانند گونه‌های دیگر به راحتی ساییده نمی‌شوند.
  • در واقع یک شیر صنعتی یا ولو یک وسیله مکانیکی است که جریان و فشار سیال را در یک سیستم یا فرآیند کنترل می کند.
  • این پوشش از بدنه شیردر برابر اثرات خورنده مواد شیمیایی محافظت می کند.